Lechi Sadulaevga «Ahmat»dan transfer taklifi yo‘q
Grozneskiy «Ahmat» jamoasining yarim himoyachisi Lechi Sadulaevga hech qanday transfer taklifi kelmagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Televizion kanal «Match TV» rahbari so‘zlariga ko‘ra, hozirda unga bo‘lgan yagona e’tibor uning «Ahmat» jamoasi tarkibida mavsumga tayyorlanishi bilan bog‘liq. Oldinroq matbuotda 25 yoshli hujumchi yarim himoyachining poytaxtdagi CSKA klubida faoliyatini davom ettirishi mumkinligi haqida xabarlar paydo bo‘lgan edi. Lechi Sadulaev «Ahmat» akademiyasida tarbiyalangan futbolchidir.
O‘tgan mavsum u jami 35 o‘yinda ishtirok etib, uchta gol urgan va to‘rtta golga uzatma bergan. Hozirda futbolchining transferi bo‘yicha hech qanday jarayonlar mavjud emas. U jamoa bilan birga yangi mavsumga tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Klub rahbariyati va murabbiylar ham Lechining keyingi faoliyatini faqat «Ahmat» bilan bog‘lashmoqda. Shuningdek, futbolchining jamoada munosib o‘rin egallashi va kelajakda ham jamoaga katta foyda keltirishi kutilmoqda.
Transfer bo‘yicha noto‘g‘ri ma’lumotlarning tarqalishi esa faqat mish-mishlardan iborat ekanligi ta’kidlangan.

Лечи Садулаеву нет предложения о трансфере из «Ахмата»
Полузащитнику грозненского клуба «Ахмат» Лечи Садулаеву не поступало никаких предложений по трансферу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам руководителя телеканала «Матч ТВ», в настоящее время на него обращают внимание только в связи с его подготовкой к сезону в составе команды «Ахмат». Ранее в прессе появлялись сообщения о том, что 25-летний нападающий может продолжить карьеру в столичном клубе ЦСКА. Лечи Садулаев — воспитанник академии «Ахмат».
В прошлом сезоне он принял участие в 35 матчах, забил три гола и сделал четыре голевые передачи. В настоящее время никаких процессов по трансферу игрока не существует. Он готовится к новому сезону вместе с командой.
Руководство клуба и тренеры также связывают дальнейшую карьеру Лечи только с «Ахматом». Кроме того, ожидается, что игрок займет достойное место в команде и в будущем принесет ей большую пользу.