Dzyuba Akron jamoasining g'olibligiga kuch beradi
Tolyatti shahrining Akron jamoasi darvozaboni Aleksandr Vasyutin jamoa uchun hujumchi Artyom Dzyuba qanchalik muhimligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, eng muhimi shundaki, Dzyuba gol uradi, assistlar qiladi, shuningdek, jamoaga xarizma va kuch bag‘ishlaydi. U maksimalist bo‘lib, hech qachon o‘zini o‘zgartirmaydi.
Har doim g‘alaba qozonishni xohlaydi, hatto mashg‘ulotlarda ham shu kayfiyatda bo‘ladi, deya so‘zlarini keltiradi Vasyutin. Eslatib o‘tamiz, Artyom Dzyuba o‘tgan yil sentyabr oyida Akron jamoasiga o‘tdi. Shu vaqt davomida 36 yoshli hujumchi barcha turnirlarda jami 24 uchrashuvda maydonga tushib, o‘nta gol urdi va yetti ta assist muallifi bo‘ldi.
Bundan tashqari, hujumchi o‘zining jamoada qolishini ta’minlash uchun mehnat shartnomasini kelasi yil yozigacha uzaytirdi. Dzyubaning bu natijalari va jamoaga qo‘shgan hissasi Akron jamoasi uchun katta ahamiyatga ega bo‘lib, kelgusida ham uning faoliyati yuqori baholanmoqda.

Дзюба придаёт сил команде Акрон для победы
Вратарь команды Акрон из Тольятти Александр Васютин высказал мнение о том, насколько важен нападающий Артём Дзюба для команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что самое главное, что Дзюба забивает голы, делает ассисты, а также придаёт команде харизму и силу. Он максималист и никогда не меняется.
Он всегда хочет побеждать, даже на тренировках находится в таком настроении, приводит слова Васютина. Напомним, Артём Дзюба перешёл в команду Акрон в сентябре прошлого года. За это время 36-летний нападающий провёл на поле 24 матча во всех турнирах, забил десять голов и стал автором семи ассистов.
Кроме того, нападающий продлил трудовой контракт до лета следующего года, чтобы обеспечить своё пребывание в команде. Эти достижения Дзюбы и его вклад в команду имеют большое значение для команды Акрон, и в будущем его деятельность будет высоко оценена.