O‘tgan vaqtning taniqli futbolchisi Aleksandr Mostovoy hujumchi Anton Zabolotniyning «Spartak»ga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
34 yoshli futbolchi bilan bir mavsumlik shartnoma imzolangan. Mostovoyning so‘zlariga ko‘ra, Zabolotniy jamoaning hujum chizig‘ini kuchaytirishda muhim rol o‘ynaydi, chunki «Spartak»ga hujumdagi kuchlarni oshirish zarur.
Shuningdek, sobiq futbolchi rus futbolida ko‘pchilikning asosiy maqsadi pul ishlash ekanligini ta'kidladi. «Zabolotniy o‘zining 20 daqiqasini o‘ynaydi.
Boshqa tomoni shundaki, avval sport direktori bo‘lgan odam 15 nafarga sotib olib, 10 nafarga sotib yuborgan va keyin ketgan, sigara chekadi. Bizning futbolimizda hamma faqat pul ishlashni o‘ylaydi, bayroq va madhiyani unuting.
Eng avvalo pul muhim», dedi Mostovoy «Sport-Express»ga bergan intervyusida. Rossiya premer-ligasi yangi mavsumining boshlanishiga uch haftadan kam vaqt qoldi.
Birinchi turda «Spartak» Makhachqaladan kelgan «Dinamo» jamoasi bilan bahs olib boradi. Shu tariqa, yangi mavsum oldidan «Spartak» jamoasi hujum liniyasini kuchaytirish maqsadida tajribali futbolchini taklif qilmoqda.
Bu qaror jamoaning chempionatdagi raqobatbardoshligini oshirishga xizmat qiladi. Mavsum davomida Anton Zabolotniyning o‘yini va natijalari muxlislar tomonidan diqqat bilan kuzatiladi.

Знаменитый футболист прошлого Александр Мостовой высказался о переходе нападающего Антона Заболотного в «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
С 34-летним футболистом подписан контракт на один сезон. По словам Мостового, Заболотный сыграет важную роль в усилении атакующей линии команды, так как «Спартаку» необходимо увеличить атакующие силы.
Также бывший футболист отметил, что основной целью большинства в русском футболе является зарабатывание денег. «Заболотный проведет свои 20 минут.
С другой стороны, человек, который раньше был спортивным директором, купил за 15 и продал за 10, а потом ушел, курит. В нашем футболе все думают только о том, как заработать деньги, забудьте о флаге и гимне.
Прежде всего важны деньги», — сказал Мостовой в интервью «Спорт-Экспресс». До начала нового сезона Российской премьер-лиги осталось менее трех недель.
В первом туре «Спартак» встретится с командой «Динамо» из Махачкалы. Таким образом, перед новым сезоном команда «Спартак» предлагает опытного футболиста с целью усиления атакующей линии.
Это решение будет способствовать повышению конкурентоспособности команды в чемпионате. В течение сезона игра и результаты Антона Заболотного будут внимательно отслеживаться болельщиками.