Mario Balotelli "Jenoa" klubidan ketdi va o‘zining futbol karerasida yana bir muvaffaqiyatsiz sahifani yopdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu sahifada yozilganlar esa juda kam – klub libosida jami 56 daqiqa o‘ynagan. Intervyusida u shunday dedi: uning klubdagi karerasi Patrik Viyera kelganidan so‘ng tezda pasayib ketgan. Balotellining so‘zlariga ko‘ra, Viyera kelganida avval unga nisbatan yaxshi niyatlar borligini his qilgan.
Ammo keyinroq murabbiy uni maydonga deyarli chiqarishni to‘xtatgan. U boshlang‘ich tarkibda o‘ynamoqchi bo‘lmagan, lekin 2-3 daqiqaga ham tushishni istamagan.
Keyinchalik u murabbiyning yugurishga qodir o‘yinchilarni afzal ko‘rishini tushungan. Bu qarorning mantiqi bormi yoki yo‘qmi, boshqa masala ekan. Hozirda Mario Balotelli erkin agent maqomida hisoblanadi.
Uning keyingi qaysi klubga borishi yoki faoliyatini qayerda davom ettirishi hozircha noma’lum. Ushbu vaziyatda futbolchining o‘ziga mos jamoani topishi muhimdir, chunki u hali ham o‘z salohiyati va tajribasini namoyish etishga qodir.

Балотелли: Виейра не выпустил меня на поле, карьера пошла на спад
Марио Балотелли покинул клуб "Дженоа" и закрыл еще одну неудачную страницу в своей футбольной карьере. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На этой странице написано очень мало – в клубной форме он сыграл всего 56 минут. В интервью он сказал, что его карьера в клубе быстро пошла на спад после прихода Патрика Виейра. По словам Балотелли, когда Виейра пришел, он почувствовал, что к нему относятся с хорошими намерениями.
Но позже тренер почти перестал выпускать его на поле. Он не хотел играть в стартовом составе, но и не хотел выходить на 2-3 минуты.
Позже он понял, что тренер предпочитает игроков, способных бегать. Есть ли логика в этом решении или нет, это другой вопрос. В настоящее время Марио Балотелли считается свободным агентом.
Куда он перейдет или где продолжит свою карьеру, пока неизвестно. В этой ситуации важно, чтобы футболист нашел подходящую команду, так как он все еще способен продемонстрировать свой потенциал и опыт.