Manchester Siti Riko Lyuis bilan shartnoma uzaytirmoqda
Manchester Siti klubi o‘ng qanot himoyachisi Riko Lyuis bilan shartnomani uzaytirishga tayyorlanmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bir necha oy oldin tomonlar o‘rtasida dastlabki muzokaralar bo‘lib o‘tgan va yaqin kunlarda jamoa rahbariyati 20 yoshli iste’dodli futbolchi bilan yangi shartnoma bo‘yicha faol ish olib borishni rejalashtirmoqda. Bu haqda ishonchli manba Fabrizio Romano xabar berdi.
Riko Lyuis ham klubda qolishni istamoqda, bosh murabbiy Xosep Gvardiola va sport direktori Ugu Viana uni jamoaning muhim shaxsi deb hisoblamoqda. Hozirgi shartnoma 2028 yilga qadar amal qiladi. Yangi kelishuv imzolansa, futbolchining maoshi oshiriladi.
Yosh ingliz himoyachisi 2024/25 mavsumida 44 o‘yinda maydonga tushdi, ikki bor gol urdi va beshta golli uzatma berdi. U ko‘plab pozitsiyalarda o‘ynashga muvaffaq bo‘ldi va jamoa uchun katta foyda keltirdi.
Manchester Siti rahbariyati uning klubdagi kelajagini mustahkamlashni maqsad qilgan. Riko Lyuisning o‘yin sifati va jamoaga qo‘shgan hissasi uning yangi shartnoma imzolashdagi kalit omil bo‘lmoqda.

Манчестер Сити продлевает контракт с Рико Льюисом
Клуб Манчестер Сити готовится продлить контракт с правым защитником Рико Льюисом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Несколько месяцев назад состоялись предварительные переговоры между сторонами, и в ближайшие дни руководство команды планирует активно работать над новым контрактом с 20-летним талантливым футболистом. Об этом сообщил надежный источник Фабрицио Романо.
Рико Льюис также хочет остаться в клубе, главный тренер Хосеп Гвардиола и спортивный директор Угу Виана считают его важной фигурой в команде. Текущий контракт действует до 2028 года. Если будет подписано новое соглашение, зарплата футболиста увеличится.
Молодой английский защитник провел 44 матча в сезоне 2024/25, забил два гола и сделал пять голевых передач. Ему удалось играть на многих позициях и принести большую пользу команде.
Руководство Манчестер Сити ставит целью укрепить его будущее в клубе. Качество игры Рико Льюиса и его вклад в команду становятся ключевыми факторами для подписания нового контракта.