Tyukavin «Zenit»ga o‘tmaslik sababini aytdi
Poytaxtning "Dinamo" jamoasi hujumchisi Konstantin Tyukavin Sankt-Peterburgning "Zenit" klubiga o‘tmasligi haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U "Zenit"ga o‘tish imkoniyatini jiddiy ko‘rib chiqqanini aytdi, ammo muxlislar bosimi tufayli bu qarorini o‘zgartirgan. Tyukavin muxlislar uni kechirmasligini his qilgan va shuning uchun bunday bosim ostida o‘zini tutolmasligini tushungan.
Bu haqda 23 yoshli hujumchi Fyodor Smolovning YouTube kanalida so‘zlab berdi. O‘tgan mavsumda Tyukavin 22 ta uchrashuvda maydonga tushib, 8 ta gol urdi va 3 ta golga assistentlik qildi. Biroq "Rostov"ga qarshi o‘yinda u tizzasining to‘rtta bog‘lamini shikastlagan va mavsum oxirigacha maydondan chetlatildi.
Hozirgi vaqtda uning "Dinamo" bilan shartnomasi 2030 yil yozigacha mo‘ljallangan. Konstantin Tyukavin jamoasi uchun muhim futbolchilardan biri hisoblanadi va shartnoma muddati uning klubdagi o‘rnini mustahkamlab turibdi.
U kelgusida sog‘ligi yaxshilansa, yana maydonga qaytib, o‘zining yuqori darajadagi o‘yinini namoyish etishni maqsad qilgan. Klub va o‘yinchi o‘rtasidagi ishonch va hamkorlik davom etmoqda.

Тюкавин объяснил причину, по которой не перешел в «Зенит»
Нападающий столичной команды "Динамо" Константин Тюкавин рассказал о том, почему не перешел в санкт-петербургский клуб "Зенит". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он заявил, что серьезно рассматривал возможность перехода в "Зенит", но изменил свое решение из-за давления со стороны болельщиков. Тюкавин почувствовал, что болельщики его не простят, и поэтому понял, что не сможет держаться под таким давлением.
Об этом 23-летний нападающий рассказал на YouTube-канале Федора Смолова. В прошлом сезоне Тюкавин вышел на поле в 22 матчах, забил 8 голов и сделал 3 голевые передачи. Однако в игре против "Ростова" он повредил четыре связки в колене и был отстранен от игры до конца сезона.
В настоящее время его контракт с "Динамо" рассчитан до лета 2030 года. Константин Тюкавин является одним из ключевых игроков своей команды, и срок действия контракта укрепляет его позицию в клубе.
Если в будущем его здоровье улучшится, он намерен вернуться на поле и продемонстрировать свою игру на высоком уровне. Доверие и сотрудничество между клубом и игроком продолжаются.