Messi Inter Mayamida qolish uchun shartnoma uzaytiradi
Lionel Messi hozirda Inter Mayami jamoasi bilan 2025 yil oxirigacha amalda bo‘lgan shartnomaga ega. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Marca nashrining ma’lumot berishicha, sakkiz karra "Oltin to‘p" sohibi kelajagi bo‘yicha qaror qabul qilgan. Messi Inter Mayamida qolishni istaydi.
Jamoa ham xuddi shu fikrda bo‘lib, tomonlar shartnomani uzaytirish ustida muzokaralar olib bormoqda. Hozircha hech qanday rasmiy kelishuvga erishilmagan va hech narsa imzolanmagan.
Muzokaralar davom etmoqda. Yangi shartnoma kamida MLSning yana bir mavsumini qamrab olishi kutilmoqda, ya’ni 2026 yil oxirigacha davom etishi mumkin.
38 yoshli Messi Inter Mayamini MLS chempionligiga olib chiqmoqchi. O‘tgan mavsumda jamoa oddiy mavsumni g‘olib bo‘ldi, ammo pley-off bosqichida raqiblarga imkoniyat berdi.
Messi o‘zining tajribasi va mahorati bilan jamoani yanada yuqori cho‘qqilarga olib chiqishga intilmoqda. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuvlar tez orada yakuniga yetishi kutilmoqda.

Месси продлит контракт, чтобы остаться в Интер Майами
Лионель Месси в настоящее время имеет контракт с командой Интер Майами, действующий до конца 2025 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Marca, восьмикратный обладатель "Золотого мяча" принял решение о своем будущем. Месси хочет остаться в Интер Майами.
Команда также придерживается этого мнения, и стороны ведут переговоры о продлении контракта. Пока что никаких официальных соглашений не достигнуто и ничего не подписано.
Переговоры продолжаются. Новый контракт, как ожидается, охватит как минимум еще один сезон MLS, то есть может продлиться до конца 2026 года.
38-летний Месси хочет привести Интер Майами к чемпионству в MLS. В прошлом сезоне команда выиграла регулярный сезон, но в плей-офф уступила соперникам.
Месси стремится поднять команду на еще более высокие вершины с помощью своего опыта и мастерства. Ожидается, что соглашения между клубом и футболистом будут завершены в ближайшее время.