Krasnodar chempionligi legionerlar hisobiga shakllandi
Sobiq "Spartak" futbolchisi Aleksandr Mostovoy "Krasnodar" jamoasining hozirgi tarkibi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, cho‘qqida qolish har doim unga chiqishdan qiyinroq. Shu sababli, agar keyingi mavsumda "Krasnodar" jamoasi uchlikka kirsa, bu yaxshi natija bo‘ladi.
Mostovoyning ta’kidlashicha, "Krasnodar" jamoasining vazifasi tarkibni saqlab qolish va yana bir yoki ikki futbolchini qo‘shishdir. Jamoaning imkoniyatlari bor, chunki tarkibda o‘n nafar legioner bor va aynan shu sababdan ular chempion bo‘lishga muvaffaq bo‘lishgan.
Ekspert fikricha, legionersiz "Krasnodar" uchun sovrin yutish imkoniyati bo‘lmas edi. 12 iyul kuni Rossiya Superkubogi doirasidagi o‘yinda Murad Musayev boshchiligidagi jamoa CSKA bilan kuch sinashadi.
Bu o‘yin "Krasnodar" uchun muhim sinov bo‘lib, natijasi jamoaning mavsum oldi holatini ko‘rsatadi. Jamoa rahbariyatining asosiy maqsadi nafaqat tarkibni saqlab qolish, balki kuchaytirish hamdir.
Shuningdek, Mostovoyning ta’kidlashicha, legioner futbolchilar jamoaga katta yordam beradi va ularning o‘rnini to‘ldirish qiyin. Shu bois, "Krasnodar"ning kelajakdagi muvaffaqiyatlari legionerlarga bog‘liq bo‘lishi mumkin.
Umuman olganda, "Krasnodar" jamoasi o‘zining imkoniyatlari va rejalarini aniq biladi va bu ularning kelgusidagi natijalarida aks etadi.

Кубок Краснодара сформировался за счет легионеров
Бывший футболист "Спартака" Александр Мостовой высказал свое мнение о нынешнем составе команды "Краснодар". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, оставаться на вершине всегда сложнее, чем подниматься. Поэтому, если в следующем сезоне команда "Краснодар" войдет в тройку, это будет хорошим результатом.
Мостовой отметил, что задача команды "Краснодар" заключается в том, чтобы сохранить состав и добавить еще одного или двух футболистов. У команды есть возможности, так как в составе десять легионеров, и именно поэтому им удалось стать чемпионами.
По мнению эксперта, без легионеров у "Краснодара" не было бы шансов на завоевание трофеев. 12 июля в рамках матча за Суперкубок России команда под руководством Мурада Мусаева встретится с ЦСКА.
Эта игра станет важным испытанием для "Краснодара", и ее результат покажет предсезонное состояние команды. Основная цель руководства команды заключается не только в сохранении состава, но и в его усилении.
Также Мостовой отметил, что легионеры оказывают большую помощь команде, и заменить их будет сложно. Поэтому будущие успехи "Краснодара" могут зависеть от легионеров.
В целом команда "Краснодар" четко знает свои возможности и планы, и это отразится на их будущих результатах.