Himoyachi Stanislav Bessmertniy «Dinamo» bilan shartnomasini 2028 yil o‘rtalarigacha uzaytirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shundan so‘ng, 21 yoshli futbolchi «Rodina» jamoasiga yo‘l oldi. Keyingi mavsum Bessmertniy Melbet-Birinchi liga jamoasida ijarada o‘ynaydi.
Shartnomada sotib olish opsiyasi mavjud emasligi «Dinamo» matbuot xizmati tomonidan ta’kidlandi. Stanislav Bessmertniy «Dinamo»ning asosiy jamoasida 15 rasmiy o‘yinda maydonga tushdi.
Ushbu o‘yinlarda u bitta gol urdi va bitta golga uzatma berdi. O‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida Bessmertniy «Ural» jamoasida ijarada harakat qildi.
E’tibor berish kerakki, o‘tgan mavsum Melbet-Birinchi liga doirasida «Rodina» jamoasi turnir jadvalida yettinchi o‘rinni egalladi. Bessmertniy uchun ijaraga berilish yangi imkoniyat bo‘lib, u o‘z mahoratini oshirish va ko‘proq maydonga tushish imkoniyatiga ega bo‘ladi.
Klub va futbolchi o‘rtasidagi hamkorlik davom etmoqda va kelajakda ham muvaffaqiyatlarga erishishlari kutilmoqda.

Бессмертный контракт продлил и уехал в аренду к Родине
Защитник Станислав Бессмертный продлил контракт с «Динамо» до середины 2028 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
После этого 21-летний футболист отправился в команду «Родина». В следующем сезоне Бессмертный будет играть в аренде в команде Мелбет-Первой лиги.
В пресс-службе «Динамо» отметили, что в контракте нет опции выкупа. Станислав Бессмертный провел 15 официальных матчей за основную команду «Динамо».
В этих играх он забил один гол и отдал одну голевую передачу. Во второй половине прошлого сезона Бессмертный играл в аренде в команде «Урал».
Стоит отметить, что в прошлом сезоне команда «Родина» заняла седьмое место в турнирной таблице Мелбет-Первой лиги. Аренда представляет собой новую возможность для Бессмертного, чтобы улучшить свои навыки и получить больше игрового времени.