Xesus Rodriges Italiya "Komo" klubiga qo‘shildi
Ispaniyaning "Betis" jamoasi yarim himoyachisi Xesus Rodriges Italiya "Komo" klubiga qo‘shildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda klubning rasmiy sayti xabar berdi. "Komo" bosh murabbiyi Sesk Fabregas 19 yoshli futbolchi haqida iliq fikr bildirdi.
U Rodriges bilan birga ishlashni sabrsizlik bilan kutayotganini aytdi. Fabregasning so‘zlariga ko‘ra, Xesus klub uchun aynan kerakli futbolchi hisoblanadi.
U qo‘rqmas, to‘lqinli va tabiiy iste’dodga ega. Shuningdek, u raqib himoyachilarini aldash va himoyani buzishda yaxshi ko‘nikmaga ega.
Murabbiy hamkorlikning boshlandi kutmoqda. O‘tgan mavsumda Rodriges maydonga 44 marta tushib, 5 ta gol urdi va 4 ta samarali uzatma berdi.
Shuningdek, u "Betis" zaxira tarkibida 12 o‘yinda qatnashib, 2 gol va 2 assist qayd etdi. Uning bozor qiymati taxminan 30 million yevroni tashkil etadi.

Хесус Родригес присоединился к итальянскому клубу "Камо"
Полузащитник испанской команды "Бетис" Хесус Родригес присоединился к итальянскому клубу "Камо". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщается на официальном сайте клуба. Главный тренер "Камо" Сеск Фабрегас тепло отозвался о 19-летнем футболисте.
Он сказал, что с нетерпением ждет возможности работать с Родригесом. По словам Фабрегаса, Хесус является именно тем игроком, который нужен клубу.
Он не боится, у него есть воля и природный талант. Кроме того, он хорошо умеет обманывать защитников соперника и нарушать защиту.
Тренер также ждет начала сотрудничества. В прошлом сезоне Родригес выходил на поле 44 раза, забил 5 голов и сделал 4 результативные передачи.
Кроме того, он принял участие в 12 матчах резервного состава "Бетиса", забив 2 гола и сделав 2 ассиста. Его рыночная стоимость составляет примерно 30 миллионов евро.