Xesus Medina Spartak bilan mashg‘ulotda, transfer kutilmoqda
“Spartak” jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Xesus Medina jamoada tez orada bo‘lishi mumkin bo‘lgan o‘zgarish fonida umumiy guruh bilan mashg‘ulotlarni davom ettirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
28 yoshli Medina hozirda faol ravishda mashq qilmoqda, shu bilan birga uning agentlari yangi klub topish uchun izlanishlar olib bormoqda. Bu haqda Metaratings sayti o‘z sahifalarida ma’lumot bergan.
Xesus Medina 2023 yil yozidan buyon “Spartak” sharafini himoya qilmoqda. U o‘sha paytda CSKA jamoasidan o‘tgan.
Shu vaqtdan beri Paragvaylik futbolchi “qizil oq” jamoasi safida 45 ta o‘yinda maydonga tushib, 12 ta gol urdi va 10 ta golli uzatma berdi. Transfermarkt sayti mutaxassislari Medinaning bozor qiymatini 3 million yevroga baholamoqda.
Futbolchining “Spartak” bilan amaldagi shartnomasi yana bir mavsum davom etadi. Medinaning hozirgi faoliyati va agentlik ishlaridan kelib chiqib, uning kelajakdagi transferi aniq bo‘lishi kutilyapti.
Jamoa tarkibidagi o‘zgarishlar va yangi takliflar yuzasidan yangiliklar yaqin vaqtlarda e’lon qilinishi mumkin. Futbolchi o‘z mahoratini namoyish qilib, yangi imkoniyatlarni qidirmoqda.

Хесус Медина на тренировке с Спартаком, трансфер ожидается
Нападающий полузащитник команды "Спартак" Хесус Медина продолжает тренироваться с основной группой на фоне возможных изменений в команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
28-летний Медина в настоящее время активно тренируется, в то же время его агенты ведут поиски нового клуба. Об этом сообщает сайт Metaratings на своих страницах.
Хесус Медина защищает цвета "Спартака" с лета 2023 года. Он тогда перешел из команды ЦСКА.
С тех пор парагвайский футболист провел 45 матчей за "красно-белых", забил 12 голов и отдал 10 голевых передач. Специалисты сайта Transfermarkt оценивают рыночную стоимость Медины в 3 миллиона евро.
Контракт футболиста с "Спартаком" действует еще один сезон. Учитывая текущую деятельность Медины и работу его агентства, ожидается, что его будущий трансфер станет очевидным.
Новости о изменениях в составе команды и новых предложениях могут быть объявлены в ближайшее время. Футболист демонстрирует свои навыки и ищет новые возможности.