Manchester Siti rahbariyati jamoada ikki himoyachi futbolchini saqlab qolishni rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Jek Gogan ma’lumot berdi. Manbaga ko‘ra, “shaharliklar” tarkibida Ruben Diash va Riko Lyuisning shartnomalarini uzaytirishga ustuvor ahamiyat berilmoqda.
Muzokaralar yaqin kunlarda boshlanishi kutilmoqda. Joriy mavsumda 28 yoshli Diash barcha turnirlarda jami 44 ta o‘yinda maydonga tushdi, ammo gol yoki assist qayd etmadi.
20 yoshli Lyuis esa 44 ta uchrashuvda ishtirok etib, ikki gol urdi va beshta golli pas berdi. O‘tgan Angliya Premer Ligasida Manchester Siti jamoasi umumiy hisobda uchinchi o‘rinni egalladi.
Jamoa rahbariyati futbolchilar bilan kelishuvlarni imkon qadar tezroq amalga oshirishni maqsad qilgan. Bu esa keyingi mavsumda jamoa himoyasini kuchaytirishga xizmat qiladi.
Klub uchun asosiy vazifa barqaror natijalarga erishishdir. Futbolchilar bilan yangi shartnomalar imzolanishi jamoaning kelajagi uchun muhim hisoblanadi.

Манчестер Сити продлит контракты с двумя защитниками
Руководство Manchester Сити планирует сохранить в команде двух защитников. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эту информацию предоставил журналист Джек Гоган. По данным источника, "горожане" придают приоритетное значение продлению контрактов с Рубеном Диашем и Рико Льюисом.
Переговоры ожидаются в ближайшие дни. В текущем сезоне 28-летний Диаш сыграл в 44 матчах во всех турнирах, однако не забил ни одного гола и не сделал ни одной передачи.
20-летний Льюис, в свою очередь, принял участие в 44 встречах, забил два гола и отдал пять голевых передач. В прошлом сезоне Английской Премьер-лиги команда Manchester Сити заняла третье место в общем зачете.
Руководство команды ставит целью как можно быстрее завершить соглашения с игроками. Это поможет укрепить защиту команды в следующем сезоне.
Основная задача клуба — добиться стабильных результатов. Подписание новых контрактов с игроками считается важным для будущего команды.