Yangi qo'shilgan futbolchi Ansu Fati Fransiya chempionatida "PSJ"ga qarshi o'yinlar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Parij klubida hurmat qiladigan va minnatdor bo'lgan odamlar borligini aytdi, xususan, jamoa murabbiyi Luis Enrike haqida gapirdi. Fati o'z maqsadlari haqida shunday dedi: "Biz ularning hayotini iloji boricha qiyinlashtirish uchun kelganmiz.
Men Usmon Dembele bilan yaxshi vaqtlar o'tkazganman, u bilan "Barselona"da birga o'ynaganmiz. Ularga faqat bizga qarshi bo'lmagan o'yinlarda omad tilayman." Bu so'zlarni monakoliklar matbuot xizmati tarqatdi.
Ansu Fati "Barselonadan" "Monako"ga ijaraga o‘tgan edi. 2024/2025 yilgi mavsumda 22 yoshli ispaniyalik barcha musobaqalarda jami 11 ta o'yin o'tkazdi, ammo gol yoki assist bilan ajralib qolmadi.
Futbolchining ijara shartnomasi bir yil muddatga tuzilgan. Bu o‘yinchi jamoaga qo‘shilgach, jamoaning raqobatbardoshligini oshirishga intilmoqda.
U "PSJ"ga qarshi o'yinlarda jiddiy kurash olib borishga tayyorligini ta’kidladi. Shuningdek, u avvalgi jamoasi bilan bo‘lgan yaxshi xotiralarini unutmaydi va eski jamoadoshlari uchun eng yaxshi tilaklarni bildirdi.

Ансу Фати готов к борьбе с ПСЖ в Монако
Новый игрок Ансу Фати высказался о матчах против "ПСЖ" в чемпионате Франции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что в парижском клубе есть люди, которых он уважает и которым благодарен, в частности, он упомянул тренера команды Луиса Энрике. Фати сказал о своих целях: "Мы пришли, чтобы сделать их жизнь как можно более сложной.
Я провел хорошие времена с Усманом Дембеле, мы играли вместе в "Барселоне". Я желаю им удачи только в матчах, которые не против нас." Эти слова распространила пресс-служба монегасков.
Ансу Фати был арендован "Монако" из "Барселоны". В сезоне 2024/2025 года 22-летний испанец провел в общей сложности 11 матчей во всех турнирах, но не отличился ни голом, ни ассистом.
Контракт аренды футболиста заключен на один год. Этот игрок стремится повысить конкурентоспособность команды после своего присоединения.
Он подчеркнул, что готов к серьезной борьбе в матчах против "ПСЖ". Также он не забудет о хороших воспоминаниях с предыдущей командой и пожелал своим бывшим товарищам по команде всего наилучшего.