Grozniyning "Ahmat" jamoasi darvozaboni Giorgi Sheliya 36 yoshda bo‘lib, futbolni tark etish haqida gapirish uchun hali erta ekanligini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z so‘zlarida, yoshim hali futbolni yakunlash uchun emas, deya ta’kidladi va jamoaga yordam berishda davom etishni xohlayman, deb ma’lum qildi. Shuningdek, u futbol o‘ynashni va bu jarayondan zavqlanishni juda istashini aytdi.
Giorgi Sheliya 2020 yildan beri Grozniyning "Ahmat" jamoasi sharafini himoya qilmoqda. U shu vaqt ichida 125 ta rasmiy o‘yinda maydonga tushdi.
O‘tgan mavsumda "Ahmat" Rossiya Premyer-ligasida 14-o‘rinni egalladi va keyingi o‘yinlarda "Ural" jamoasiga qarshi ikki uchrashuv natijasida g‘alaba qozonib, yuqori ligada qolishga erishdi. Darvozabonning fikricha, yosh futbolchilarga ham doimo yordam berib, jamoaning muvaffaqiyatlari uchun harakat qilish muhimdir.
U o‘z faoliyatini davom ettirib, jamoa bilan yangi marralarga erishishni maqsad qilgan. Futbolga bo‘lgan ishtiyoqi va g‘ayrati uni maydonda faol bo‘lishga undaydi.
Shunday qilib, Sheliya o‘z faoliyatini tugatish haqida fikr yuritmasdan, oldinga qadam tashlashda davom etadi.

Гиорги Шелия не планирует покидать футбол
Вратарь грозненского клуба "Ахмат" Гиорги Шелия, которому 36 лет, заявил, что пока рано говорить о завершении карьеры в футболе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что его возраст еще не подходит для завершения карьеры в футболе и выразил желание продолжать помогать команде. Также он отметил, что очень хочет играть в футбол и получать удовольствие от этого процесса.
Гиорги Шелия защищает цвета грозненского "Ахмата" с 2020 года. За это время он провел 125 официальных матчей.
В прошлом сезоне "Ахмат" занял 14-е место в Российской Премьер-лиге и, одержав победу в двух встречах против команды "Урал", сумел сохранить место в высшем дивизионе. По мнению вратаря, важно всегда помогать молодым футболистам и стремиться к успехам команды.
Он намерен продолжать свою карьеру и ставит перед собой цель достичь новых высот с командой. Его страсть к футболу и энергия побуждают его оставаться активным на поле.