"Rubin" jamoasi bosh direktori Aleksandr Aybatov hujumchi Mirlind Daku bilan shartnomani uzaytirish haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, shartnomani uzaytirish klub uchun muhim edi va bu jarayonda hech qanday qiyinchiliklar yuzaga kelmadi. Hammasi yaxshi yakunlandi.
Daku maoshi haqida tarqalgan mish-mishlar esa haqiqatga to‘g‘ri kelmaydi. Aybatovning ta’kidlashicha, futbolchining maoshi uch million yevrodan kam.
Avvalroq ma’lum bo‘lishicha, albaniyalik hujumchi "Rubin" bilan 2029 yilgacha yangi shartnoma imzolagan bo‘lib, yillik maoshi 3,5 million yevro miqdorida bo‘lishi haqida xabarlar tarqalgan edi. O‘tgan mavsumda Rossiya chempionatida Daku 26 ta o‘yinda maydonga tushib, 15 ta gol urdi va 8 ta samarali uzatmani amalga oshirdi.
Bu ko‘rsatkichlar uning jamoa uchun qanchalik muhim o‘yinchi ekanligini anglatadi. Klub rahbariyatining fikricha, futbolchining ishi va jamoaga qo‘shgan hissasi shartnoma uzaytirilishida asosiy omil bo‘lgan.

Рубин Даку сообщил, что зарплата составляет менее 3 миллионов евро
По его словам, продление контракта было важно для клуба, и в этом процессе не возникло никаких трудностей. Все завершилось хорошо.
Слухи о зарплате Даку не соответствуют действительности. Айбатов подчеркнул, что зарплата футболиста меньше трех миллионов евро.
Ранее сообщалось, что албанский нападающий подписал новый контракт с "Рубином" до 2029 года, и его годовая зарплата составит 3,5 миллиона евро. В прошлом сезоне в чемпионате России Даку провел 26 матчей, забил 15 голов и сделал 8 результативных передач.
Эти показатели показывают, насколько он важен для команды. По мнению руководства клуба, работа футболиста и его вклад в команду стали основным фактором продления контракта.