Karpin «Dinamo»ga qayta kuch bilan bosh murabbiy bo‘ldi
«Rostov» yarim himoyachisi Konstantin Kuchaev «Dinamo» jamoasining bosh murabbiyi lavozimiga Valeriy Karpinning tayinlanishini g‘alati deb hisoblamasligini aytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Fevral oyida Karpin «Rostov»dan ketib, Rossiya terma jamoasiga ko‘proq e’tibor qaratishni maqsad qilgan edi. Kuchaevning so‘zlariga ko‘ra, Karpin bu shahar va klubga ko‘p kuch, vaqt va sog‘ligini bag‘ishlagan.
Ko‘p ko‘chishlar va boshqa qiyinchiliklarni hisobga olganda, bu holat tabiiydir. U haqiqatan ham charchagan va yangi kuch bilan ishlashga tayyorlangan bo‘lishi mumkin.
Futbolchi Karpin uchun qayta tiklanish uchun yetarli vaqt bo‘lganini ta’kidladi. Bundan tashqari, u «Dinamo»da «Rostov»ga nisbatan logistika bilan bog‘liq muammolar kam ekanligini bildirdi.
Valeriy Karpin 2017 yildan 2025 yilgacha, oraliq tanaffuslar bilan, «Rostov» jamoasini boshqargan. 2025 yilning 13 iyunida esa u «Dinamo»ning yangi bosh murabbiyi etib tayinlandi.
Bu qaror futbol olamida diqqat bilan kuzatilmoqda va yangi bosqich uchun katta umidlar bog‘lanmoqda.

Карпин снова стал главным тренером «Динамо»
Полузащитник «Ростова» Константин Кучаев заявил, что не считает странным назначение Валерия Карпина на пост главного тренера команды «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В феврале Карпин ушел из «Ростова», намереваясь уделять больше внимания сборной России. По словам Кучаева, Карпин много сил, времени и здоровья вложил в этот город и клуб.
Учитывая множество переходов и другие трудности, такая ситуация вполне естественна. Он действительно мог устать и быть готовым работать с новыми силами.
Футболист отметил, что у Карпина было достаточно времени для восстановления. Кроме того, он сообщил, что в «Динамо» меньше проблем, связанных с логистикой, по сравнению с «Ростовом».
Валерий Карпин возглавлял команду «Ростов» с 2017 по 2025 год, с промежуточными перерывами. 13 июня 2025 года он был назначен новым главным тренером «Динамо».