Chelsi hujumchisi do‘stining vafoti sabab maydonga tushmasligi mumkin
«Chelsi» hujumchisi Pedru Netu Jahon Klublar chempionati chorak finalida «Palmeiras»ga qarshi o‘ynashdan chetda qolishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Portugaliyalik futbolchi do‘sti Diogu Jotaning vafoti sabab chuqur qayg‘uda. «Liverpul» futbolchisi o‘zining ukasi bilan avtohalokatda halok bo‘lgan.
Payshanba kuni Netu «Chelsi» jamoasi bilan mashg‘ulot o‘tkazmadi. London klubi bosh murabbiyi Enzo Mareska futbolchiga o‘zi tayyor yoki yo‘qligini hal qilish imkonini berdi.
Mareska jurnalistlarga bergan bayonotida, bu qaror to‘liq futbolchiga tegishli ekanligini, jamoa uning har qanday qarorini qo‘llab-quvvatlashini aytdi. Unga ko‘ra, Pedru Netuning har qanday qarori to‘g‘ri hisoblanadi.
«Chelsi» va «Palmeiras» o‘rtasidagi o‘yin shanba kuni ertalab, Moskva vaqtiga ko‘ra bo‘lib o‘tadi. Jamoa murabbiylari va futbolchilari bu o‘yinga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda, biroq Pedru Netuning hozirgi ruhiy holati va do‘stining vafoti sababli u maydonga tushadimi, hali aniq emas.

Нападающий Челси может не выйти на поле из-за смерти друга
Нападающий «Челси» Педру Нету может пропустить матч против «Палмейраса» в четвертьфинале чемпионата мира клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Португальский футболист находится в глубоком горе из-за смерти своего друга Диогу Жоты. Футболист «Ливерпуля» погиб в автокатастрофе вместе со своим братом.
В четверг Нету не проводил тренировку с командой «Челси». Главный тренер лондонского клуба Энцо Мареска дал футболисту возможность решить, готов ли он играть или нет.
В заявлении Марески для журналистов говорилось, что это решение полностью зависит от футболиста, и команда поддержит любое его решение. По его словам, любое решение Педру Нету будет правильным.
Матч между «Челси» и «Палмейрасом» состоится в субботу утром по московскому времени. Тренеры и футболисты команды серьезно готовятся к этой игре, однако из-за текущего психоэмоционального состояния Педру Нету и смерти его друга неясно, выйдет ли он на поле.