Sergeyevning o‘tishi Tjukavinning tiklanishiga yordam beradi
Rossiya terma jamoasi va Moskva "Dinamo" jamoasining sobiq hujumchisi Dmitriy Bulykin Ivan Sergeyevning "Oq-ko‘k" jamoasiga o‘tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Sergeyevning transferi Tjukavinning jarohatdan keyin tiklanishida qo‘shimcha rag‘bat bo‘ladi. "Dinamo" jamoasi o‘tgan mavsumda ham chempionlik uchun kurashishda muntazam ravishda yangi o‘yinchilar sotib olgan, ammo kutilgan natijalar erishilmagan.
Bu haqda Bulykin so‘zlarini "Sovetskiy sport" nashri keltirgan. Shuningdek, Ivan Sergeyev xizmatlariga Moskva "Spartak" jamoasi ham qiziqish bildirgan.
O‘tgan mavsumda 30 yoshli Samara "Qanotli sovchilar" hujumchisi mamlakat chempionatida 26 o‘yinda 9 ta gol urib, 3 ta golga uzatma bergan. Sergeyevning ko‘rsatkichlari uning qanchalik samarali o‘yinchi ekanligini ko‘rsatadi.
Uning yangi jamoasida o‘ynashi nafaqat o‘zining, balki jamoaning ham imkoniyatlarini oshirishga yordam beradi. Bu transfer "Dinamo" uchun sezilarli kuch qo‘shishi mumkin va kelgusi mavsumda jamoaning natijalarini yaxshilashga umid bor.

Прохождение Сергеева поможет восстановлению Тюкавиной
Бывший нападающий сборной России и московского "Динамо" Дмитрий Булыкин высказал мнение о возможном переходе Ивана Сергеева в команду "Белосиние". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, трансфер Сергеева станет дополнительным стимулом для восстановления Тюкавиного после травмы. Команда "Динамо" и в прошлом сезоне регулярно приобретала новых игроков для борьбы за чемпионство, однако ожидаемых результатов достигнуто не было.
Эти слова Булыкина приводит издание "Советский спорт". Также московский "Спартак" проявил интерес к услугам Ивана Сергеева.
В прошлом сезоне 30-летний нападающий самарских "Крыльев Советов" в чемпионате страны провел 26 матчей, забил 9 голов и отдал 3 голевые передачи. Показатели Сергеева демонстрируют, насколько он эффективный игрок.
Игра в новой команде поможет не только ему, но и повысит шансы команды. Этот трансфер может значительно усилить "Динамо" и есть надежда на улучшение результатов команды в следующем сезоне.