Chelsi kapteni Jeyms jarohatlandi, o‘yindan chetlatildi
Londonning "Chelsi" jamoasi kapteni Ris Jeyms Klub chempionlari dunyo chempionati chorak finali o‘yini boshlanishidan oldin jarohat olib maydondan chiqib qoldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Himoyachi Jeyms boshlang‘ich tarkibga kiritilgan edi, ammo o‘yindan oldingi isinib olish mashg‘ulotida jarohat olgani sababli so‘nggi daqiqalarda ro‘yxatdan chiqarildi, deb xabar beradi jurnalist Ben Jeykob. Uning o‘rniga Andre Santos maydonga tushdi.
LiveResult.uz saytida "Chelsi" va "Palmeiras" o‘rtasidagi uchrashuv matnli translyatsiyasi davom etmoqda. O‘yinning 16-daqiqasida London jamoasi Ko‘l Palmerning goli evaziga hisobni ochdi.
Ushbu uchrashuv g‘olibi yarim finalda braziliyalik "Fluminense" jamoasi bilan bahs olib boradi. "Fluminense" oldinroq Saudiya Arabistonining "Al-Xilol" jamoasini 2:1 hisobida mag‘lub etgan edi.
Shu tariqa, "Chelsi" uchun muhim o‘yinda kaptenining jarohatlanishi jamoa uchun katta muammo bo‘ldi. Endi ular yangi taktika va shart-sharoitlarda maydonga tushishi kerak bo‘ladi.
Ushbu o‘yin jamoaning kelgusidagi muvaffaqiyatiga katta ta’sir ko‘rsatadi. Shuningdek, futbol ishqibozlari mazkur uchrashuvga katta qiziqish bilan qaramoqda.

Капитан Челси Джеймс получил травму и был отстранен от игры
Капитан лондонской команды "Челси" Рис Джеймс получил травму и покинул поле перед началом четвертьфинального матча клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Защитник Джеймс был включен в стартовый состав, однако, по информации журналиста Бена Джейкоба, он получил травму на разминке перед игрой и был исключен из заявки в последние минуты. Вместо него на поле вышел Андре Сантос.
На сайте LiveResult.uz продолжается текстовая трансляция матча между "Челси" и "Палмейрас". На 16-й минуте лондонская команда открыла счет благодаря голу Коула Палмера.
Победитель этого матча встретится в полуфинале с бразильской командой "Флуминенсе", которая ранее обыграла саудовский "Аль-Хилаль" со счетом 2:1.
Таким образом, травма капитана в важной игре стала большой проблемой для "Челси". Теперь им придется выходить на поле с новой тактикой и в новых условиях.
Эта игра окажет значительное влияние на будущие успехи команды. Также футбольные болельщики с большим интересом следят за этим матчем.