Mashhur futbolchi Artyom Dzyuba Rossiyada navbatdagi jahon chempionatining o‘tkazilishini xohlardi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oxirgi marta jahon chempionati 2018 yilda Rossiya yerlarida bo‘lib o‘tgan edi. O‘sha turnirda finalda Fransiya terma jamoasi Xorvatiyani 4:2 hisobida mag‘lub etib, chempion bo‘lgan.
Dzyuba so‘zlariga ko‘ra, o‘sha musobaqa juda ajoyib va ta’sirli bo‘lgan. Ular dunyoga o‘zlarining ochiq va mehmondo‘st ekanliklarini ko‘rsatganlar.
Agar Rossiya yana jahon chempionatini o‘tkazsa, odamlar ularning mehribonligi va kechirimli ekanligidan hayratda qolishlarini aytgan. Rossiya terma jamoasi o‘sha uyida o‘tkazilgan jahon chempionatida chorak finalga chiqqan, ammo Xorvatiyaga penaltidan mag‘lub bo‘lgan.
Joriy vaqtda Rossiya futbol ittifoqi UEFA va FIFA tomonidan sanksiyalar ostida turibdi. Bu cheklovlar qachon olib tashlanishi yoki yumshatilishi haqida hozircha aniq ma’lumot yo‘q.
Shu bois, Rossiyada navbatdagi yirik futbol musobaqalarini o‘tkazish imkoniyatlari hozircha noaniq. Futbol sohasidagi vaziyat va siyosiy holatlar buni murakkablashtirmoqda.
Lekin Dzyuba kabi futbolchilar mamlakatda futbol rivojlanishini davom ettirishga va yangi chempionatlarni o‘tkazishga umid bog‘lashda davom etishmoqda.

Дзюба хочет нового чемпионата мира в России
Известный футболист Артем Дзюба хотел бы, чтобы в России прошел следующий чемпионат мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последний раз чемпионат мира проходил в 2018 году на территории России. В том турнире финальная игра, в которой сборная Франции победила Хорватию со счетом 4:2, закончилась чемпионством французов.
По словам Дзюбы, тот турнир был очень замечательным и впечатляющим. Они показали миру свою открытость и гостеприимство.
Если Россия снова проведет чемпионат мира, люди будут удивлены их добротой и прощением, сказал он. Сборная России на том чемпионате мира, который проходил у них дома, дошла до четвертьфинала, но проиграла Хорватии по пенальти.
В настоящее время Российский футбольный союз находится под санкциями со стороны УЕФА и ФИФА. Пока нет точной информации о том, когда эти ограничения будут сняты или смягчены.
Поэтому возможности проведения следующих крупных футбольных турниров в России пока неясны. Ситуация в футболе и политические обстоятельства усложняют это.
Но такие футболисты, как Дзюба, продолжают надеяться на развитие футбола в стране и проведение новых чемпионатов.