Shanba kuni Klub jahon chempionati chorak final uchrashuvi bo‘lib o‘tadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda Parijning «PSJ» jamoasi va Myunxenning «Bavariya» jamoasi o‘rtasida o‘yin kechadi. Birinchi taymning oxirida Myunxen jamoasining hujumkor yarimhimoyachisi Jamal Musiala og‘ir jarohat oldi.
Bu jarohat darhol e’tiborni tortdi, chunki futbolchi darvozabon Janluidji Donnarummaga to‘p uchun kurashayotganda oyoq sohasida jiddiy shikastlandi. Donnarumma raqibiga qarshi kuchli harakat qilgan edi va natijada Musiala oyoq suyagining singanini boshdan kechirdi.
Videolarda Musialaning oyoq suyaklaridan biri yorilgan yoki singanligi aniq ko‘rinib turibdi. Bu holat zaif yurakli tomoshabinlar uchun noqulay bo‘lishi mumkin.
Jamal Musialaning sog‘lig‘ini yaxshilab tiklanishini tilashdan boshqa iloj yo‘q. Jarohatning og‘irligidan kelib chiqqan holda, futbolchining 2025 yilga qadar maydonga qaytishi shubhali ko‘rinadi.
Ushbu muhim uchrashuvni matnli translyatsiya orqali kuzatib borish mumkin. Har ikki jamoa uchun bu o‘yin katta ahamiyatga ega va muxlislar diqqat bilan voqealarni ko‘rib boradilar.

Мусиала серьезно травмировал ногу, его возвращение на поле сомнительно
В субботу пройдет четвертьфинальный матч клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче сыграют парижский «ПСЖ» и мюнхенская «Бавария». В конце первого тайма атакующий полузащитник мюнхенской команды Jamal Musiala получил тяжелую травму.
Эта травма сразу привлекла внимание, так как футболист серьезно повредил ногу в борьбе за мяч с вратарем Джанлуиджи Доннаруммой. Доннарумма совершил сильное движение против соперника, в результате чего Musiala сломал кость ноги.
На видео видно, что одна из костей ноги Мусиалы либо треснула, либо сломалась. Это может быть неприятно для зрителей со слабым сердцем.
Остается только пожелать Jamal Musiala скорейшего и успешного восстановления. Учитывая серьезность травмы, возвращение футболиста на поле до 2025 года выглядит сомнительным.
Этот важный матч можно будет следить в текстовой трансляции. Для обеих команд эта игра имеет большое значение, и болельщики будут внимательно следить за событиями.