Toshkentning «Spartak» klubi sobiq bosh direktori Yuriy Pervak «Krasnodar» jamoasining kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, agar «Krasnodar» ortga chekinmay, tinmay ishlashda davom etsa, u holda jamoa uchun kuchli raqobat bo‘ladi. Aynan birinchi o‘rinni egallashga intilishdan tashqari, sovrinlar uchun kurash ham muhimdir.
Pervakning ta’kidlashicha, har doim birinchi o‘rinni olish shart emas, balki jamoa sovrinli o‘rinlar uchun ham kurashishi mumkin. O‘tgan mavsumda «Krasnodar» bosh murabbiyi Murad Musayev boshchiligida o‘zining ilk chempionlik unvonini qo‘lga kiritdi.
Jamoa Sankt-Peterburgning «Zenit» klubini atigi bir ochko farqi bilan ortda qoldirdi, shuningdek, poytaxtning CSKA jamoasidan sakkiz ochko ko‘p jamg‘ardi. Shu mavsumda hujumchi Jon Kordoba eng yaxshi o‘yinchi deb topildi, Murad Musayev esa yilning eng yaxshi murabbiyi sifatida tan olindi.
Bu natijalar «Krasnodar»ning sport tarixida muhim burilish bo‘ldi va kelajakda yanada kuchli natijalarga erishish umidlarini oshirdi. Jamoa uchun asosiy vazifa o‘z faoliyatini davom ettirib, yuqori cho‘qqilarni zabt etishda davom etishdir.

Pervak: Краснодар в новом сезоне вступит в сильную конкуренцию
Бывший генеральный директор ташкентского клуба «Спартак» Юрий Певак высказал свое мнение о будущем команды «Краснодар». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, если «Краснодар» не будет отступать и продолжит усердно работать, то для команды будет сильная конкуренция. Кроме стремления занять первое место, борьба за трофеи также важна.
Певак отметил, что не всегда обязательно занимать первое место, команда также может бороться за призовые места. В прошлом сезоне «Краснодар» под руководством главного тренера Мурада Мусаева завоевал свой первый чемпионский титул.
Команда оставила позади санкт-петербургский клуб «Зенит» всего на одно очко, а также набрала на восемь очков больше, чем столичный ЦСКА. В этом сезоне нападающий Хуан Кортес был признан лучшим игроком, а Мурад Мусаев был признан лучшим тренером года.
Эти результаты стали важным поворотным моментом в спортивной истории «Краснодара» и повысили надежды на достижение еще более сильных результатов в будущем. Основная задача команды — продолжать свою деятельность и продолжать покорять высокие вершины.