Syomin: Donnarumma Safonovdan kuchliroq darvozabondir
O‘zbekistonlik murabbiy Yuri Syomin, Rossiya terma jamoasi va Moskva «Lokomotiv» klubi bilan ishlagan tajribasi bilan tanilgan, Matvey Safonovning o‘yindagi amaliyoti haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Donnarumma Safonovga qaraganda barcha ko‘rsatkichlarda kuchliroq ekanligini ta'kidladi. Syominning fikricha, eng yaxshi murabbiy o‘zidan yomonroq o‘yinchini maydonga qo‘ymasligi aniq.
Mutaxassis shu bilan birga, Safonov o‘yindagi vaqtining kam bo‘lishiga qaramay, «PSJ»ga o‘tish bo‘yicha to‘g‘ri qaror qabul qilganini aytdi. U ajoyib futbolchilar bilan birga o‘ynab, qanday ishlashni ko‘rmoqda.
O‘tgan mavsumda Safonov barcha musobaqalarda Parij jamoasi safida 17 ta o‘yinda maydonga tushdi va ularda 13 ta gol o‘tkazib yubordi. Uning tajribasi shu jamoada o‘sib borayotganini ko‘rish mumkin.
Bu esa kelajakda yanada yuqori natijalarga erishishiga yordam beradi. Safonovning jamoasida o‘z o‘rnini mustahkamlash uchun imkoniyatlari mavjud.

Сёмин: Доннарумма сильнее Сафонова вратаря
Узбекистанский тренер Юрий Сёмин, известный своим опытом работы с российской сборной и московским клубом «Локомотив», высказал мнение о действиях Матвея Сафонова в игре. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что Доннарумма сильнее Сафонова по всем показателям. По мнению Сёмина, лучший тренер, безусловно, не выпустит на поле игрока, который хуже него.
Специалист также добавил, что, несмотря на малое количество времени, проведенного Сафоновым в игре, он принял правильное решение о переходе в «ПСЖ». Он наблюдает, как играть вместе с великолепными футболистами.
В прошлом сезоне Сафонов провел 17 матчей за парижскую команду во всех турнирах и пропустил 13 голов. Его опыт можно увидеть в росте в этой команде.
Это поможет ему в будущем достигать еще более высоких результатов. У Сафонова есть возможности для укрепления своего места в команде.
Также было отмечено, что он продолжает работать над собой и становится признанным вратарем высокого уровня.