Grishin: Torop CSKAda ko‘proq maydonga tushishi kerak
Sobiq poytaxt CSKA futbolchisi Aleksandr Grishin “Armeets” jamoasining darvozaboni Vladislav Torop haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Torop nafaqat Rossiya Kubogi o‘yinlarida, balki boshqa musobaqalarda ham maydonga tushishi lozim. Grishinning aytishicha, Torop yaxshi darvozabon bo‘lib, u Akinfeevning to‘g‘ridan-to‘g‘ri o‘rnini bosadi.
Torop jamoaning o‘z tarbiyalanuvchisi va u maydonda o‘ynashga loyiq ekanligini isbotlagan. O‘tgan mavsumda Torop Rossiya chempionatida atigi 2 o‘yinda maydonga tushgan va shu o‘yinlarda darvozasidan to‘p o‘tgan emas.
Rossiya Kubogi doirasida esa u 11 o‘yinda qatnashgan va 5 ta gol o‘tgan. Transfermarkt portali uning narxini taxminan 1 million yevroga baholamoqda.
Uning amaldagi shartnomasi esa yana 5 yil davom etadi. Shu bilan birga, mutaxassislarning fikricha, Toropning jamoada faolroq o‘ynashi uning kelajagi uchun muhim hisoblanadi.

Гришин: Торопу нужно больше выходить на поле в ЦСКА
Бывший игрок ЦСКА Александр Гришин высказал свое мнение о вратаре команды Владиславе Торопе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Тороп должен выходить на поле не только в матчах Кубка России, но и в других соревнованиях. Гришин отметил, что Тороп является хорошим вратарем и может занять место Акинфеева.
Тороп - воспитанник команды, и он доказал, что заслуживает играть на поле. В прошлом сезоне Тороп выходил на поле всего в 2 матчах чемпионата России и в этих играх не пропустил ни одного гола.
В рамках Кубка России он участвовал в 11 матчах и пропустил 5 голов. Портал Transfermarkt оценивает его стоимость примерно в 1 миллион евро.
Его действующий контракт еще на 5 лет. При этом, по мнению специалистов, более активная игра Торопа в команде важна для его будущего.