Trent Belingem va Valverdeni eng yaxshi yarimhimoyachi deb atadi
Madridning “Real” jamoasining o‘ng qanot himoyachisi Trent Aleksander-Arnold Klub jamoalari o‘rtasidagi jahon chempionati chorak finalida Dortmundning “Borussiya” jamoasiga qarshi kechgan o‘yindan keyin jurnalistlar bilan suhbatlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U 67-daqigagacha maydonda bo‘lib, golli uzatma amalga oshirib, jamoasining yarim finalga yo‘l olishiga katta hissa qo‘shdi. Trentning so‘zlariga ko‘ra, Jid Belingem dunyoning eng yaxshi yarim himoyachilaridan biri hisoblanadi, balki eng yaxshisi hamdir.
U bilan o‘ynash katta zavq ekanini ta’kidladi. Shuningdek, Belingem va Fedye Valverde jamoada asosiy o‘yinchi sifatida raqobatlashayotgani haqida gapirdi.
Trent Aleksander-Arnold faoliyatini “Liverpul” klubida boshlagan bo‘lib, 2024-yil iyun oyida “Real”ga o‘tgan. U yangi jamoasida o‘zini yaxshi his qilayotganini aytdi.

Трент Беллингем назвал Вальверде лучшим полузащитником
Правый защитник мадридского "Реала" Трент Александер-Арнольд пообщался с журналистами после матча четвертьфинала чемпионата мира среди клубов против дортмундской "Боруссии". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он провел на поле до 67-й минуты, отдав голевую передачу и внес значительный вклад в выход своей команды в полуфинал. По словам Трента, Джуд Беллингем является одним из лучших полузащитников мира, возможно, даже лучшим.
Он подчеркнул, что играть с ним — это большое удовольствие. Также он говорил о том, что Беллингем и Федде Вальверде конкурируют за место основного игрока в команде.
Трент Александер-Арнольд начал свою карьеру в клубе "Ливерпуль", а в июне 2024 года перешел в "Реал". Он сказал, что чувствует себя хорошо в новой команде.