Garsiya yangi Xoselu sifatida o‘zini ko‘radi
Madridning "Real" jamoasi hujumchisi Gonsalo Garsiya Xoselu bilan taqqoslanishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
21 yoshli futbolchi Klub jahon chempionatida asosiy tarkibda yaxshi o‘yin ko‘rsatmoqda. Bu paytda Kilian Mbappe kasallikdan so‘ng shaklga kirayotganidan keyin maydonga tushmoqda.
Yosh ispan futbolchisi ko‘p hollarda Xoselu bilan taqqoslanadi. Xoselu "Real"da toza hujumchi sifatida namuna bo‘lib xizmat qilgan va kerak bo‘lganda jamoaning asosiy yulduzlarini almashtira oladigan futbolchi hisoblanadi.
Garsiya o‘zini yangi Xoselu deb hisoblaydimi degan savolga, ha, men jarima maydonchasida faoliyat yuritadigan toza hujumchi bo‘lishim mumkin, dedi. Shu bilan birga, u o‘zini faqat shu rol bilan cheklashni istamaydi.
Muhimi, maydonda gol urish ekan. Garsiyaning hisobida 2025 yilgi Klub jahon chempionatining beshta o‘yinda to‘rtta goli va bitta golli uzatmasi bor.

Нападающий мадридского "Реала" Гонсало Гарсия высказался о сравнении с Хоселу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
21-летний футболист показывает хорошую игру в основном составе на клубном чемпионате мира. В это время Килиан Мбаппе возвращается в форму после болезни.
Молодого испанского футболиста часто сравнивают с Хоселу. Хоселу был образцом чистого нападающего в "Реале" и считается игроком, который может заменить основных звезд команды, когда это необходимо.
На вопрос, считает ли Гарсия себя новым Хоселу, он ответил: да, я могу быть чистым нападающим, который действует в штрафной площади. В то же время он не хочет ограничиваться только этой ролью.
Главное — забивать голы на поле. У Гарсии на счету четыре гола и одна голевая передача в пяти матчах клубного чемпионата мира 2025 года.
Его игра приносит команде большую помощь, и ожидается, что в будущем он будет развиваться еще больше.