Korshunov: Zabolotniy «Spartak» uchun zarur hujumchi
Moskva «Spartak»ining sobiq futbolchisi Anatoliy Korshunov hujumchi Anton Zabolotnining «qizil-oq» jamoasiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
34 yoshli markaziy hujumchi poytaxt klubi bilan bir yillik shartnoma imzoladi. Korshunovning so‘zlariga ko‘ra, Zabolotniy kabi o‘yinchi «Spartak»da bo‘lishi lozim.
Klub bunday futbolchini taklif qilgani bilan g‘alaba qozondi. Bu oddiy va mantiqiy transferdir.
Eslatib o‘tish kerakki, 2024/2025 yilgi mavsumda Zabolotniy Moskva yaqinidagi «Ximki» jamoasida o‘ynadi. U Rossiya Premyer ligasida 29 ta o‘yinda maydonga tushib, oltita gol urdi va beshta golga assistentlik qildi.
Ushbu ko‘rsatkichlar hujumchining samaradorligini yaqqol ko‘rsatadi va yangi jamoasida ham yaxshi o‘yin ko‘rsatishiga ishonch beradi.

Кошунов: Заболотный необходим нападающий для «Спартака»
Бывший футболист московского «Спартака» Анатолий Коршунов высказался о переходе нападающего Антона Заболотного в «красно-белую» команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
34-летний центральный нападающий подписал однолетний контракт с столичным клубом. По словам Коршунова, игрок такого уровня, как Заболотный, должен быть в «Спартаке».
Клуб выиграл, предложив такого футболиста. Это простой и логичный трансфер.
Стоит отметить, что в сезоне 2024/2025 Заболотный играл в команде «Химки» под Москвой. Он провел 29 матчей в Российской Премьер-лиге, забил шесть голов и отдал пять голевых передач.
Эти показатели ярко демонстрируют эффективность нападающего и внушают уверенность в том, что он также покажет хороший уровень игры в новой команде.