PSJ prezidenti klubaro jahon chempionatini qo‘llab quvvatladi
Fransuzning "PSJ" klubi prezidenti Nasser Al-Xelayfi hozirda AQShda o‘tkazilayotgan 2025 yilgi klubaro jahon chempionati haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U katta miqyosdagi musobaqalarda muammolar yuzaga kelishi mumkinligini ta’kidladi, biroq umumiy holatda hamma narsa yaxshi kechayotganini qayd etdi. Bu turnir futbol uchun hamda klubimiz uchun yangi bozor ekanligini aytdi.
Musobaqaga nisbatan tanqidlarga sabab nima ekanligini tushunmasligini, ijobiy fikrlash kerakligini ta’kidladi. Eslatib o‘tamiz, klubaro jahon chempionatining chorak final bosqichida Parijning katta jamoasi Myunxenning "Bavariya" klubini 2:0 hisobida mag‘lub etdi.
Finalga chiqish uchun Luis Enrike boshchiligidagi jamoa Madridning "Real" klubi bilan bahs olib boradi. Musobaqa futbol rivoji va klublararo raqobatni oshirishda muhim ahamiyatga ega hisoblanadi.
Shuningdek, bunday turnirlar futbol ishqibozlariga yangi imkoniyatlar yaratadi va jahon futbolining yangi bozorlarini ochishga xizmat qiladi. Klub rahbariyatining fikricha, musobaqani tanqid qilish o‘rniga, uning ijobiy tomonlariga e’tibor qaratish lozim.

Президент ПСЖ поддержал клубный чемпионат мира
Президент французского клуба "ПСЖ" Нассер Аль-Хелайфи высказал свое мнение о клубном чемпионате мира 2025 года, который в настоящее время проходит в США. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что на крупных соревнованиях могут возникнуть проблемы, однако в целом все проходит хорошо. Он сказал, что этот турнир является новым рынком как для футбола, так и для нашего клуба.
Он подчеркнул, что не понимает, что является причиной критики турнира, и что нужно мыслить позитивно. Напомним, что в четвертьфинале клубного чемпионата мира большая команда из Парижа одержала победу над мюнхенской "Баварией" со счетом 2:0.
Для выхода в финал команда под руководством Луиса Энрике будет сражаться с мадридским "Реалом". Соревнование имеет важное значение для развития футбола и повышения конкурентоспособности между клубами.
Кроме того, такие турниры создают новые возможности для футбольных болельщиков и способствуют открытию новых рынков мирового футбола. По мнению руководства клуба, вместо критики турнира следует сосредоточиться на его положительных аспектах.