"Krillya Sovetov" jamoasining yarim himoyachisi Fernando Kostantsaning yangi bosh murabbiy Magomed Adiev rahbarligida olib borilayotgan ishlar haqida fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoa hali jismoniy va taktika jihatdan to‘liq tayyor emas. Hozirda ular uch nafar himoyachi bilan o‘ynashmoqda va Adievning talablarini tushunishga harakat qilmoqda.
Kostantsaning aytishicha, jamoaga moslashish uchun vaqt kerak bo‘ladi. U shuningdek, yaqinda o‘tkazilgan do‘stona uchrashuvda "Krillya Sovetov" "Spartak" bilan 2:2 hisobida durang o‘ynab, yaxshi o‘yin ko‘rsatganini ta’kidladi.
Eslatib o‘tamiz, Magomed Adiev "Krillya Sovetov"ning bosh murabbiyi lavozimiga Igor Osinkin o‘rnini egallagan. Yangi mavsumning birinchi turida samarkandliklar "Akron" jamoasi bilan bahs olib boradi.
Jamoa oldida ko‘plab vazifalar turibdi va ular murabbiy rahbarligida o‘z o‘yinlarini yanada takomillashtirishga intilmoqda.

Костянца: Мы понимаем требования Адива, нужно время
"Крылья Советов" полузащитник Фернандо Костанта поделился мыслями о работе, проводимой новым главным тренером Магомедом Адием. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда еще не полностью готова физически и тактически. В настоящее время они играют с тремя защитниками и пытаются понять требования Адиева.
Костанта отметил, что команде потребуется время для адаптации. Он также подчеркнул, что в недавно проведенном товарищеском матче "Крылья Советов" сыграли вничью 2:2 с "Спартаком" и показали хорошую игру.
Напомним, Магомед Адиев занял пост главного тренера "Крыльев Советов" вместо Игоря Осинкина. В первом туре нового сезона самарцы встретятся с командой "Акрон".