Kamocci: Spartak chempionlik uchun kuchli tarkibga ega
Italiya menejeri Franko Kamocci Moskva “Spartak” jamoasining hozirgi tarkibi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning fikricha, chempion bo‘lishning yagona yo‘li har kuni o‘z ishini to‘g‘ri bajarishdir. Kamocci so‘zlariga ko‘ra, “Spartak”ning tarkibi chempionlik uchun yetarli, agar har bir futbolchi o‘zining barcha imkoniyatlarini ishga solsa va vazifasini to‘g‘ri bajarsa.
O‘tgan mavsum Rossiya Premer-ligasida “Spartak” to‘rtinchi o‘rinni egallab, sovrinli uchlikdan ikki ochko orqada qoldi. Oldinroq “Spartak” bosh direktori Oleg Malyishev klubning yangi mavsumdagi asosiy maqsadi chempionlik ekanligini ma’lum qilgan edi.
Jamoa rahbariyati va mutaxassislar futbolchilardan doimiy mehnat va yuqori natija kutmoqda. Shu bois, “Spartak” muxlislari kelasi mavsumdan katta umidlar bog‘lamoqda.

Камоцци: Спартак имеет сильный состав для чемпионства
Итальянский тренер Франко Камоцци высказал мнение о текущем составе московского «Спартака». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению специалиста, единственный способ стать чемпионом — это каждый день правильно выполнять свою работу. По словам Камоцци, состав «Спартака» достаточно силен для чемпионства, если каждый футболист использует все свои возможности и правильно выполняет свои задачи.
В прошлом сезоне «Спартак» занял четвертое место в Российской Премьер-Лиге, отстав от призовой тройки на два очка. Ранее генеральный директор «Спартака» Олег Малышев сообщил, что основной целью клуба в новом сезоне является чемпионство.
Руководство команды и специалисты ожидают от футболистов постоянной работы и высоких результатов. Поэтому болельщики «Спартака» связывают большие надежды с наступающим сезоном.