Voytsekh Shchesni Barselonada shartnomani uzaytirdi
Polshalik darvozabon Voytsekh Shchesni «Barselona» klubi bilan shartnomasini ikki yilga uzaytirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yangi kelishuv 2027-yil yoziga qadar amal qiladi. Bu haqda klubning matbuot xizmati ma’lum qildi.
Eslatib o‘tamiz, Shchesni o‘tgan yilning oktabr oyida «Barselona» safiga qo‘shilgan edi. U asosiy darvozabon Mark-Andre ter Shtegen jarohat olgani sababli uning o‘rnini bosish uchun taklif qilindi.
Ter Shtegen mavsum oxirigacha maydondan chetlatilgan. Shchesnining yoshi 35da.
O‘tgan mavsumda u «Barselona» safida 30 o‘yinda maydonga tushdi va shulardan 14 tasida darvozasini daxlsiz saqladi. Mavsum yakunida «Barselona» Shchesni bilan Ispaniya chempionati, Kubok va Superkubokni qo‘lga kiritdi hamda Chempionlar ligasi yarim finaliga chiqdi.

Войтсех Щесны продлил контракт в Барселоне
Польский вратарь Войцех Щенсни продлил контракт с клубом «Барселона» на два года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Новое соглашение будет действовать до лета 2027 года. Об этом сообщила пресс-служба клуба.
Напомним, что Щенсни присоединился к «Барселоне» в октябре прошлого года. Он был приглашен заменить основного вратаря Марка-Андре тер Штегена, который получил травму.
Тер Штеген выбыл до конца сезона. Щенсни сейчас 35 лет.
В прошлом сезоне он провел 30 матчей за «Барселону» и в 14 из них сохранил свои ворота в неприкосновенности. В конце сезона «Барселона» завоевала чемпионат Испании, Кубок и Суперкубок, а также вышла в полуфинал Лиги чемпионов.