Real Garsiyaning kelajagi bo‘yicha qaror qabul qiladi
Madridning «Real» jamoasi hujumchi Gonsalo Garsiya bilan bog‘liq kelajak rejalari haqida hali qaror qabul qilmagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ispaniyalik futbolchi Klub jahon chempionatida o‘zini yorqin namoyon etdi, beshta o‘yinda to‘rtta gol urib, bir marta assistentlik qildi. 21 yoshli hujumchining «Real» jamoasining asosiy tarkibiga doimiy ravishda kirishi qiyin bo‘ladi.
Shu bilan birga, uning transfer bozoridagi talab tez sur’atlarda oshib bormoqda. Marca nashrining xabariga ko‘ra, «Real» rahbariyati Garsiya bilan Klub jahon chempionatidan keyingi kelajagi haqida muhokama olib boradi.
Hozircha yakuniy qaror qabul qilinmagan. Oldinroq turli manbalarda qarama-qarshi ma’lumotlar tarqalgan edi.
Ba’zi xabarlarda Madrid jamoasi istiqbolli futbolchini saqlab qolmoqchi ekani aytilsa, boshqalarida esa uni yozda sotishga tayyorligi haqida ma’lumot berilgan. Hozircha aniq vaziyat ma’lum emas va klubning qarori kutilmoqda.
Garsiyaning kelajagi jamoa tarkibida qolishi yoki boshqa klubga o‘tishi bilan bog‘liq masalalar yaqin kunlarda hal bo‘lishi kutilmoqda.

Реал Гарсии будущего примет решение
Мадридский клуб «Реал» пока не принял решения о будущем нападающего Гонсало Грасии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Испанский футболист ярко проявил себя на клубном чемпионате мира, забив четыре гола в пяти матчах и сделав одну голевую передачу. 21-летному нападающему будет сложно постоянно входить в основной состав «Реала».
Тем не менее, его спрос на трансферном рынке быстро растет. По информации издания Marca, руководство «Реала» обсудит будущее Грасии после клубного чемпионата мира.
Пока окончательное решение не принято. Ранее в различных источниках появлялась противоречивая информация.
В некоторых сообщениях говорилось, что мадридский клуб хочет сохранить перспективного футболиста, в других же — что он готов к продаже этим летом. На данный момент точная ситуация неизвестна, и клуб ожидает решения.
Будущее Грасии, связанное с его оставлением в составе команды или переходом в другой клуб, ожидается, что будет решено в ближайшие дни.