Galatasaray Osimhenga yangi taklif tayyorlamoqda
«Galatasaray» Napoli klubining hujumchisi Viktor Osimhenga bo‘lgan qiziqishni kamaytirmayapti. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda Turkiya klubi 26 yoshli futbolchi uchun 60 million yevro taklif qilgan, biroq Napoli bu taklifni rad etgan. Mashhur insayder Fabrizio Romano ma’lumotiga ko‘ra, Istanbul jamoasi yulduz hujumchi uchun yangi taklif bilan chiqishga tayyorlanmoqda.
Tez orada muzokaralar davom ettirilishi kutilmoqda. Viktor Osimhenga tegishli shartnomada 75 million yevro miqdorida tovon puli belgilangan bo‘lib, Napoli aynan shu summani hujumchini sotishdan ko‘rmoqchi.
Shuningdek, futbolchiga Saudiya Arabistonining «Al-Hilol» va Italiya klubi «Yuventus» ham qiziqish bildirgan. O‘tgan mavsumda Osimhen «Galatasaray» safida ijarada o‘ynagan.
Uning faoliyati jamoa uchun muhim bo‘lib, klub uni doimiy ravishda saqlab qolishni istamoqda. Hozirgi vaqtda tomonlar o‘rtasida kelishuvga erishish uchun muzokaralar olib borilmoqda, bu jarayon yaqin kelajakda davom etadi.

Galatasaray готовит новое предложение для Осихенга
«Галатасарай» не снижает интерес к нападающему клуба «Наполи» Виктору Осимхену. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно турецкий клуб предложил 60 миллионов евро за 26-летнего футболиста, однако «Наполи» отклонил это предложение. По информации известного инсайдера Фабрицио Романо, команда из Стамбула готовится сделать новое предложение за звездного нападающего.
Скоро ожидается продолжение переговоров. В контракте Виктора Осимхена прописана сумма отступных в размере 75 миллионов евро, и именно эту сумму «Наполи» хочет получить за продажу своего нападающего.
Также интерес к футболисту проявили саудовский клуб «Аль-Хилаль» и итальянский клуб «Ювентус». В прошлом сезоне Осимхен играл в аренде за «Галатасарай».
Его выступления были важны для команды, и клуб хочет сохранить его на постоянной основе. В настоящее время ведутся переговоры для достижения соглашения между сторонами, и этот процесс продолжится в ближайшем будущем.