Pochettino Amerika - Meksika o‘yini hakamlariga tanqid bildirdi
Amerika terma jamoasi bosh murabbiyi Mauricio Pochettino KОНKАКАФ oltin kubogi final o‘yinida hakamning ishlash uslubini tanqid qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
AQSh va Meksika jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv 1:2 hisobida yakunlandi. Pochettino jamoasi uchun jarima zarbasi berilmagan bir vaziyat bo‘yicha savol tug‘dirdi.
U shunday dedi: agar bunday holat maydonning qarama-qarshi yarimida, boshqa jarima maydonida yuzaga kelsa, albatta jarima zarbasi berilar edi. Bu vaziyatni ko‘rib, o‘zimni noqulay his qilyapman, bu haqiqiy uyat, dedi Pochettino ESPN nashriga.
Ushbu g‘alaba Meksika terma jamoasi tarixidagi o‘n uchinchi chempionlik bo‘ldi. AQSh jamoasining faoliyatida yetti g‘alaba, Costa-Rika esa uch marta chempionlikni qo‘lga kiritgan.
O‘yin davomida hakam qarorlari yuzasidan ko‘plab bahs-munozaralar yuzaga keldi va Pochettino bu borada o‘z fikrini aniq bildirdi. U hakamning adolatli va xolis bo‘lishi muhimligini ta’kidladi.
Bu turdagi musobaqalarda hal qiluvchi qarorlar jamoalar uchun katta ahamiyatga ega bo‘ladi. Shuning uchun hakamlarning o‘z ishiga jiddiy yondashishi va adolatli qarorlar qabul qilishi zarur.
Musobaqa natijalari va jamoalarning imkoniyatlari hakamlarning o‘yindagi roli bilan chambarchas bog‘liqdir.

Почеттино раскритиковал судей матча Америка - Мексика
Главный тренер сборной Америки Маурисио Почеттино раскритиковал стиль работы судьи в финале Золотого кубка КОНКАКАФ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч между командами США и Мексики завершился со счетом 1:2. Почеттино задал вопрос по поводу ситуации, в которой не был назначен штрафной удар.
Он сказал: если бы такая ситуация произошла на противоположной половине поля, в другой штрафной зоне, то, конечно, был бы назначен штрафной удар. Смотря на эту ситуацию, я чувствую себя неловко, это действительно позор, сказал Почеттино изданию ESPN.
Эта победа стала тринадцатым чемпионством в истории сборной Мексики. В активе сборной США семь побед, а Коста-Рика трижды становилась чемпионом.
В ходе игры возникло множество споров по поводу решений судьи, и Почеттино четко высказал свое мнение по этому поводу. Он подчеркнул важность того, чтобы судья был справедливым и беспристрастным.
Решения такого рода в турнирах имеют большое значение для команд. Поэтому судьи должны серьезно относиться к своей работе и принимать справедливые решения.