Bavariya jamoasining bosh murabbiyi Gerbert Xayner Tomas Myuller o‘rniga kim kelishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tomas Myuller klubni tark etmoqda. Uning jamoadagi faoliyati 1/4 finaldagi Jahon klub chempionati doirasidagi PSJga qarshi o‘yinda yakunlandi.
Ushbu o‘yinda jamoa 0:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi. 35 yoshli futbolchining shartnomasi muddati tugadi va uni uzaytirish rejalashtirilmagan.
Xaynerning ta’kidlashicha, Myullerga teng raqobatchi topish juda qiyin. U na faqat maydonda, balki maydon tashqarisida ham noyob shaxsdir.
Tomasning o‘yin uslubi va xarakteri boshqacha, u Bavariya uchun butun qalbi va ruhini bag‘ishlagan. Ammo hayot davom etadi va endi yangi futbolchilar o‘zlariga yuklatilgan mas’uliyatni bajarishlari kerak.
Tomas Myuller jamoa safida jami 756 o‘yinda maydonga tushib, 250 ta gol urgan va 276 ta golga assistentlik qilgan. Uning jamoaga qo‘shgan hissasi katta bo‘lib, u Bavariya tarixida alohida o‘rin egallaydi.

Президент Баварии: Заменить Мюллера — трудная задача
Главный тренер команды Бавария Герберт Хайнер высказал мнение о том, кто может прийти на место Томаса Мюллера. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Томас Мюллер покидает клуб. Его деятельность в команде завершилась в матче против ПСЖ в рамках 1/4 финала чемпионата мира среди клубов.
В этом матче команда проиграла со счетом 0:2. Контракт 35-летнего футболиста истек, и его продление не планируется.
По словам Хайнера, найти равного конкурента Мюллеру очень сложно. Он является уникальной личностью не только на поле, но и за его пределами.
Игровой стиль и характер Томаса отличаются, он отдал всю свою душу и сердце Баварии. Но жизнь продолжается, и теперь новые футболисты должны выполнять возложенные на них обязанности.
Томас Мюллер провел в команде в общей сложности 756 матчей, забил 250 голов и отдал 276 голевых передач. Его вклад в команду велик, и он занимает особое место в истории Баварии.