«Chelsi» bosh murabbiyi Enzo Mareska Klub jahon chempionati musobaqasidagi muvaffaqiyatli ishtirok natijasida olingan daromad haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Seshanba kuni «ko‘klar» finalga chiqib, «Fluminense» jamoasini 2:0 hisobida mag‘lub etdi. Umuman olganda, klub musobaqa davomida deyarli 100 million yevro mukofot puli oldi.
Mareska o‘z intervyusida shunday dedi: «Men o‘yinlarga g‘alaba evaziga ko‘proq pul topamiz deb tayyorlanmayman. Bizda jamoani kuchaytirish bo‘yicha aniq rejalar mavjud va umid qilamanki, buning uddasidan chiqamiz.
Shaxsiy fikrimcha, men har doim o‘yinlarga bir xil jiddiyat bilan yondashaman va pul menga ahamiyat bermaydi». Finalda «Chelsi» «PSJ» yoki Madridning «Real» jamoasi bilan o‘ynaydi.
Bu o‘yin katta qiziqish bilan kutilyapti. Klub rahbariyati va muxlislar jamoaning yanada kuchayishi va muvaffaqiyatlarga erishishini tilamoqda.

Mareska: Челси получил большой доход от чемпионата мира
Главный тренер «Челси» Энцо Мареска высказался о доходах, полученных в результате успешного участия клуба в чемпионате мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Во вторник «синие» вышли в финал, одолев команду «Флуминенсе» со счетом 2:0. В целом клуб получил почти 100 миллионов евро призовых в ходе турнира.
В своем интервью Мареска сказал: «Я не готовлюсь к играм с мыслью, что мы заработаем больше денег за победу. У нас есть четкие планы по усилению команды, и я надеюсь, что мы справимся с этим.
На мой личный взгляд, я всегда подхожу к играм с одинаковой серьезностью, и деньги для меня не имеют значения». В финале «Челси» сыграет с «ПСЖ» или мадридским «Реалом».
Эта игра ожидается с большим интересом. Руководство клуба и болельщики желают команде дальнейшего усиления и достижения успехов.