Alonso: Real PSJga qarshi o‘yinga tayyor
Madridning «Real» jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso 2025 yilgi klub jahon chempionati yarim final bosqichida Fransiyaning «PSJ» jamoasiga qarshi bo‘ladigan o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Alonso ta’kidlaganidek, «Real» jamoasi Chempionlar Ligasi g‘olibi bilan bahs olib boradi. Hozirgi kunda «PSJ» yaxshi natijalar ko‘rsatmoqda va so‘nggi Chempionlar Ligasi musobaqasida yuqori darajada o‘ynadi.
Bunday kuchli raqib bilan o‘yin oson kechmaydi. Shunga qaramay, biz o‘z loyihamizni doimiy ravishda takomillashtirib borayapmiz va Parij jamoasiga qarshi kurashga tayyormiz, dedi ispan murabbiyining so‘zlarini FIFA matbuot xizmati.
«Real» va «PSJ» o‘rtasidagi o‘yin 9 iyul kuni o‘tkaziladi va boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan soat 22:00da bo‘ladi. Ushbu uchrashuv futbol ixlosmandlari uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Alonso: Реал готов к игре против ПСЖ
Главный тренер мадридского «Реала» Хаби Алонсо высказал свои мысли о предстоящем матче против французского клуба «ПСЖ» в полуфинале клубного чемпионата мира 2025 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Как отметил Алонсо, команда «Реал» будет сражаться с победителем Лиги чемпионов. В настоящее время «ПСЖ» показывает хорошие результаты и выступал на высоком уровне в последнем турнире Лиги чемпионов.
Игра с таким сильным соперником не будет легкой. Тем не менее, мы постоянно совершенствуем наш проект и готовы бороться с парижским клубом, - сказал испанский тренер, согласно пресс-службе ФИФА.
Матч между «Реалом» и «ПСЖ» состоится 9 июля и начнется в 22:00 по московскому времени. Эта встреча вызывает большой интерес у футбольных болельщиков.