Real yangi himoyachini sotib olmoqda
Alvaro Karreraz, Lisabonning "Benfika" jamoasida o‘ynaydigan qanot himoyachisi, Madridning "Real" klubi uchun transfer maqsadida qolmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ijtimoiy tarmoqlar orqali ma’lumot beruvchi Fabrizio Romano xabariga ko‘ra, "Real" klubi himoyachi Rafael Obradorni Lisabonning yetakchi jamoasiga olib kelishni rejalashtirmoqda. Ushbu kelishuv hozirda muzokaralarning yakuniy bosqichida turibdi.
Karrerazga keladigan bo‘lsak, himoyachi 2025 yilda Klub jahon chempionati tugagach, Madridning yirik klubi safini to‘ldirishi kutilmoqda. Alvaro "Benfika" bilan 2029 yil yozigacha shartnoma imzolagan.
Uning bozor qiymati o‘n million yevroga baholanmoqda. Ushbu transfer amalga oshsa, "Real" himoyasini mustahkamlashda muhim qadam qo‘ygan bo‘ladi.
Hozirgi vaqtda tomonlar o‘rtasida muzokaralar davom etmoqda va kelishuv yaqin orada rasmiylashtirilishi kutilmoqda.

Реал покупает нового защитника
Алваро Каррерас, защитник, играющий за лиссабонскую "Бенфику", остается в клубе "Реал" для трансфера. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации, предоставленной Fabrizio Romano в социальных сетях, клуб "Реал" планирует подписать защитника Рафаэля Обрадора из ведущей команды Лиссабона. Данное соглашение сейчас находится на финальной стадии переговоров.
Что касается Каррераса, ожидается, что защитник пополнит ряды мадридского клуба после завершения клубного чемпионата мира в 2025 году. Алваро подписал контракт с "Бенфикой" до лета 2029 года.
Его рыночная стоимость оценивается в десять миллионов евро. Если этот трансфер состоится, "Реал" сделает важный шаг в укреплении своей защиты.
В настоящее время продолжаются переговоры между сторонами, и ожидается, что соглашение будет официально оформлено в ближайшее время.