Ivan Lepskiy Dinamodan Qanotlarga ijaraga o‘tdi
20 yoshli markaziy himoyachi Ivan Lepskiy «Dinamo» klubidan «Qanotlar Sovetlari» jamoasiga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Samarqand jamoasining rasmiy Telegram kanali xabar berdi. Klub va futbolchi o‘rtasida 2025/26 yilgi mavsum uchun ijara shartnomasi imzolangan.
Lepskiy «Dinamo» tarbiyalanuvchisi hisoblanadi. U asosiy jamoa safida o‘nta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urgan va bitta samarali uzatma amalga oshirgan.
Oldinroq «Dinamo» klubi Lepskiy bilan mehnat shartnomasini uzaytirgan bo‘lib, yangi kelishuv 2028 yil yozigacha amal qiladi. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, rus himoyachining bozor qiymati 500 ming yevroga teng.
Ushbu transfer ikki klub o‘rtasidagi hamkorlikni yanada mustahkamlashga xizmat qiladi. Futbolchining yangi jamoasida muvaffaqiyatli o‘yinlar ko‘rsatishi kutilmoqda.

Иван Лепский перешел из Динамо в Крылья на правах аренды
20-летний центральный защитник Иван Лепский перешел из клуба «Динамо» в команду «Крылья Советов». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщила официальная Telegram-канал самаркандской команды. Между клубом и футболистом подписан договор аренды на сезон 2025/26.
Лепский является воспитанником «Динамо». Он провел десять матчей за основную команду, забил один гол и сделал одну результативную передачу.
Ранее клуб «Динамо» продлил трудовой договор с Лепским, новое соглашение будет действовать до лета 2028 года. Согласно данным Transfermarkt, рыночная стоимость русского защитника составляет 500 тысяч евро.
Этот трансфер будет способствовать дальнейшему укреплению сотрудничества между двумя клубами. Ожидается, что футболист покажет успешные игры в новой команде.