Inter kiyinish xonasida Chalhanoglu va Lautaro tortishuvi
Milanning "Inter" futbol klubi Hakan Chalhanoglu va Lautaro Martines o‘rtasidagi vaziyat sababli qiyinchiliklarga duch kelishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jahon chempionatining 1/8 finalida "Fluminense" jamoasiga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘lgandan so‘ng, jamoa sardori Martines bergan intervyuda jamoa a’zolaridan birortasi klub uchun o‘ynamoqchi emasligini aytib, bunday o‘yinchilarni jamoani tark etishga chaqirdi. Biroz o‘tgach, "Neradzurri" prezidenti Juzeppe Marotta esa yanada hayratlanarli bayonot berdi: "Lautaro Chalhanoglu haqida gapirdi".
Jurnalist Paskuale Guarro xabar berishicha, bu voqeadan so‘ng jamoa ichida ziddiyat yuzaga keldi. Ba’zi futbolchilar sardorni qo‘llab-quvvatlagan bo‘lsa, ko‘pchilik Chalhanoglu tomonida turib, bunday masalalarni ommaga oshkor qilish noto‘g‘ri ekanligini ta’kidladi.
Turkiyalik futbolchiga "Galatasaray" jiddiy qiziqish bildirayotgani ma’lum. Istanbul klubi vaziyatdan xabardor bo‘lib, Chalhanoglu ta’tilidan qaytgach, "Inter" kiyinish xonasidagi mojaro yanada kuchayishini taxmin qilmoqda.
Shu sababli milanliklar yarim himoyachini o‘zlari uchun foydasiz shartlarda ham sotishga majbur bo‘lishi mumkin. Bu holat jamoaning ichki muhitiga salbiy ta’sir ko‘rsatishi ehtimoldan holi emas.

В раздевалке Интера спор между Чалханоглу и Лаутаро
Футбольный клуб "Интер" из Милана может столкнуться с трудностями из-за ситуации между Хаканом Чалханоглу и Лаутаро Мартинесом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
После поражения со счетом 0:2 от команды "Флуминенсе" в 1/8 финала чемпионата мира, капитан команды Мартинес в интервью заявил, что никто из членов команды не хочет играть за клуб, призвав таких игроков покинуть команду. Немного позже президент "Нерадзурри" Джузеппе Маротта сделал еще более удивительное заявление: "Лаутаро говорил о Чалханоглу".
Журналист Паскуале Гуарро сообщает, что после этого инцидента в команде возник конфликт. Некоторые футболисты поддержали капитана, в то время как большинство встали на сторону Чалханоглу, подчеркивая, что такие вопросы не следует выносить на публику.
Известно, что турецким футболистом серьезно интересуется "Галатасарай". Стамбульский клуб в курсе ситуации и предполагает, что конфликт в раздевалке "Интера" усилится, когда Чалханоглу вернется из отпуска.
Поэтому миланцы могут быть вынуждены продать полузащитника даже на невыгодных для себя условиях. Эта ситуация может негативно сказаться на внутренней атмосфере команды.