Madridning "Real" jamoasining o‘ng qanot himoyachisi Lukas Vaskes jamoa safidagi so‘nggi o‘yinni o‘tkazdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
34 yoshli futbolchi "ko‘k ko‘ylaklilar" safidan erkin agent sifatida ketmoqda, chunki uning shartnomasi iyul o‘rtalarida yakunlanadi. Xayrlashuv o‘yinida Vaskes 84-daqiqada maydonga tushdi, o‘sha paytda Madrid jamoasi Klub jahon chempionati yarim finalida "PSJ"ga 0:3 hisobida mag‘lub edi.
Qolgan vaqtda Parij jamoasi yana bir gol urib, o‘yinni 4:0 hisobida yutdi. Lukas Vaskes 2007 yilda "Real" tizimiga qabul qilingan.
2014-2015 yillarda u "Espanyol" jamoasida o‘ynadi, so‘ngra "qirollik" klubiga qaytib, keyingi o‘n yil davomida faoliyat yuritdi. Umuman olganda, Ispaniyalik futbolchi Madridning yirik jamoasida barcha musobaqalarda 402 o‘yin o‘tkazib, 38 ta gol urdi va 73 ta samarali uzatma amalga oshirdi.

Лукаш Васкес попрощался с "Реалом", покинул поле
Правый защитник мадридского «Реала» Лукаш Васкес провел свой последний матч за команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
34-летний футболист покидает ряды «синих» в качестве свободного агента, так как его контракт истекает в середине июля. В прощальном матче Васкес вышел на поле на 84-й минуте, когда мадридская команда проигрывала «ПСЖ» со счетом 0:3 в полуфинале клубного чемпионата мира.
В оставшееся время парижская команда забила еще один гол и выиграла матч со счетом 4:0. Лукаш Васкес был принят в систему «Реала» в 2007 году.
В 2014-2015 годах он играл за команду «Эспаньол», а затем вернулся в «королевский» клуб, где выступал в течение следующего десятилетия. В общей сложности испанский футболист провел 402 матча за крупный клуб Мадрида во всех турнирах, забил 38 голов и сделал 73 результативные передачи.