Fabiyan Ruiz «PSJ» va «Real» o‘yinida eng yaxshi futbolchi
Parijning "Pari Sen-Jermen" klubi Jahon klublar chempionati yarim finalida Madriddagi "Real" jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda aniq ustunlik bilan g‘alaba qozondi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 4:0 hisobida yakunlandi. O‘yinning 6-daqiqasida Fabiyan Ruiz hisobni ochdi, 9-daqiqada Usmon Dembele hisobni ikki barobar oshirdi.
24-daqiqada yana Fabiyan Ruiz jamoasining ustunligini yanada mustahkamladi va hisob 3:0 ga yetdi. Shu paytdan keyin gollar ketma-ketligi to‘xtadi, biroq o‘yinning oxirida Gonsalu Ramush yana bitta gol urib, "Pari Sen-Jermen" jamoasining aniq va ishonchli g‘alabasini ta’minladi.
Uchrashuvning eng yaxshi o‘yinchisi sovriniga ikki karra gol muallifi Fabiyan Ruiz sazovor bo‘ldi. Ispaniyalik futbolchi nafaqat ikkita gol urdi, balki barcha shaxsiy to‘qnashuvlarda g‘alaba qozondi.
Endi "Pari Sen-Jermen" finalda Angliyaning "Chelsi" jamoasi bilan kuch sinashadi. Final uchrashuvi 13 iyul, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi.
Ushbu o‘yin futbol muxlislari uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda va jamoalardan yuqori darajada o‘yin ko‘rsatishlari kutilmoqda.

Фабиан Руис стал лучшим футболистом в матче «ПСЖ» и «Реал»
Клуб Парижа «Пари Сен-Жермен» одержал уверенную победу в полуфинале чемпионата мира клубов против мадридского «Реала». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась со счетом 4:0. На 6-й минуте Фабиан Руис открыл счет, на 9-й минуте Усман Дембеле удвоил преимущество.
На 24-й минуте Фабиан Руис снова укрепил преимущество своей команды, и счет стал 3:0. С этого момента серия голов прекратилась, но в конце матча Гонсалу Рамуш забил еще один гол, обеспечив четкую и уверенную победу «Пари Сен-Жермен».
Приз за лучшего игрока матча получил двукратный автор голов Фабиан Руис. Испанский футболист не только забил два гола, но и выиграл все личные дуэли.
Теперь «Пари Сен-Жермен» встретится в финале с английским клубом «Челси». Финальная встреча состоится 13 июля, в воскресенье.
Эта игра вызывает большой интерес у футбольных болельщиков, и ожидается, что команды покажут высокий уровень игры.