Parijning PSJ jamoasi bosh murabbiyi Luis Enrike jamoasidagi eng yaxshi o‘yinchini aniqladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, u birinchi marta jarohatdan keyin asosiy tarkibda maydonga tushgan Usmon Dembele faoliyatini yuqori baholadi. Ushbu futbolchi jamoaga Jahon klublari chempionatining yarim finalida Madridning Real klubiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda katta yordam berdi.
O‘yinda Dembele nafaqat gol urdi, balki samarali uzatma ham amalga oshirdi. Enrike ta’kidlaganidek, Dembele noyob o‘yinchi bo‘lib, o‘yinning kechishiga ta’sir ko‘rsatadi va uning o‘yinini tomosha qilish juda yoqimli.
Bu turnirdagi birinchi o‘yinda Usmon to‘liq tayyor holda maydonga tushdi. PSJ jamoasining navbatdagi sinovlari 13 iyul kuni bo‘lib o‘tadigan finalda Angliyaning Chelsi jamoasiga qarshi bo‘ladi.
Ushbu o‘yinda jamoa navbatdagi musobaqa sovrinini qo‘lga kiritishni maqsad qilgan. Enrike va uning shogirdlari muxlislar oldida munosib o‘yin ko‘rsatishga intilmoqda.

Луис Энрике назвал лучшего футболиста ПСЖ
Главный тренер парижского ПСЖ Луис Энрике определил лучшего игрока своей команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам тренера, он высоко оценил игру Усмана Дембеле, который впервые вышел в стартовом составе после травмы. Этот футболист оказал значительную помощь команде в полуфинале чемпионата мира клубов против мадридского Реала.
В матче Дембеле не только забил гол, но и сделал результативную передачу. Как отметил Энрике, Дембеле является уникальным игроком, который влияет на ход игры, и наблюдать за его игрой очень приятно.
В первом матче турнира Усман вышел на поле в полной готовности. Следующие испытания команды состоятся 13 июля в финале против английского Челси.
В этом матче команда нацелена на завоевание очередного трофея. Энрике и его подопечные стремятся показать достойную игру перед болельщиками.