Mihel Vlap «Spartak»ga o‘tishga yaqin turibdi
Niderlandlik yarim himoyachi Mihel Vlap Moskva «Spartak» jamoasi bilan muzokaralar olib bormoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda «Chempionat» nashri xabar berdi. Manba ma’lumotlariga ko‘ra, Vlap shaxsiy shartnoma shartlarini allaqachon kelishib olgan bo‘lib, uning muddati uch mavsumni tashkil etadi.
«Qizil-oq» jamoasiga esa hozirda futbolchi faoliyat yuritayotgan «Tventе» klubi bilan so‘nggi kelishuvlarni yakunlash qolgan. O‘tgan mavsumda Vlap barcha klub musobaqalarida maydonga 50 marta tushib, 7 ta gol urdi va 10 ta samarali uzatma berdi.
Uning jamoasi musobaqani oltinchi o‘rinda yakunlagan. Transfermarkt portali futbolchining bozor qiymatini 5 million yevro deb baholamoqda.
Hozirgi muzokaralar muvaffaqiyatli yakunlanishi bilan Vlap «Spartak» jamoasiga qo‘shilishi kutilmoqda.

Михел Влап близок к переходу в «Спартак»
Нидерландский полузащитник Михел Влап ведет переговоры с московским «Спартаком». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом также сообщает издание «Чемпионат». По информации источника, Влап уже согласовал условия личного контракта, срок которого составляет три сезона.
«Красно-белым» осталось завершить последние соглашения с клубом «Твенте», за который сейчас выступает футболист. В прошлом сезоне Влап выходил на поле 50 раз во всех клубных соревнованиях, забил 7 голов и сделал 10 результативных передач.
Его команда завершила соревнование на шестом месте. Портал Transfermarkt оценивает рыночную стоимость футболиста в 5 миллионов евро.