Madridning «Real» jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso yana bir bor qanot himoyachisi Rodrigoni maydonga tushirmaslik qarorini tushuntirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Chorshanba kuni «Real» jamoasi Jahon klublari chempionatining yarim finalida «PSJ»ga 0:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Ushbu o‘yinda Rodrigo zaxiradan maydonga tushmadi va butun o‘yin davomida zaxira skameykasida qolib ketdi.
Xabi Alonso jurnalist Fabrisio Romano orqali bergan izohida Rodrigoni maydonga tushirmaslik qarori texnik sabablarga bog‘liqligini ma’lum qildi. Unga ko‘ra, jamoa boshqa futbolchilarga ishonch bildirishni ma’qul ko‘rgan va bu qaror Rodrigoning kelajagi bilan bog‘liq emas.
Avvalroq ham ma’lum qilinganidek, 24 yoshli braziliyalik futbolchi yozda «Real»ni tark etishi mumkin. Uning xizmatlariga «Arsenal», «PSJ» va «Bavariya» klublari qiziqish bildirmoqda.

Хаби Алонсо Родригону на поле не выпустил по причине
Главный тренер мадридского «Реала» Хаби Алонсо еще раз объяснил решение не выпускать на поле защитника Родриго. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В среду «Реал» проиграл «ПСЖ» со счетом 0:4 в полуфинале чемпионата мира клубов. В этом матче Родриго не вышел на поле и остался на скамейке запасных на протяжении всей игры.
Хаби Алонсо в комментарии, данном журналисту Фабрицио Романо, сообщил, что решение не выпускать Родриго на поле связано с техническими причинами. По его словам, команда предпочла доверять другим футболистам, и это решение не связано с будущим Родриго.
Ранее также сообщалось, что 24-летний бразильский футболист может покинуть «Реал» этим летом. На его услуги проявляют интерес клубы «Арсенал», «ПСЖ» и «Бавария».