Shchesni Barselonada osongina moslashdi va o‘ynadi
«Barselona» jamoasining darvozaboni Voytsekh Shchesni o‘zining moslashish jarayoni haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘tgan yil oktabr oyida «Barselona» bilan shartnoma imzolagan. Bir necha oy oldin esa «Yuventus» jamoasidan ketib, faoliyatini yakunlaganini e’lon qilgan edi.
Yanvar oyida Shchesni Kataloniya jamoasining asosiy tarkibiga kirib, mamlakat ichidagi barcha sovrinlarni qo‘lga kiritishda muhim rol o‘ynadi. Shuningdek, u Chempionlar ligasining yarim final bosqichiga yetib borishda ham yordam berdi.
Darvozabonning aytishicha, moslashish jarayoni boshlanishida jamoa ichida ijobiy muhit bo‘lgan, garchi dastlab u maydonga tushmagan. Maydonga qaytgach va o‘yinga moslashgach, o‘zini yaxshi his qilgan.
Bu unga o‘zidan kutgan natijalarni amalga oshirish imkonini bergan. Yaqinda Voytsekh Shchesni «Barselona» bilan shartnomasini 2027 yilgacha uzaytirdi.
Bu qaror jamoa uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, darvozabonning ishonchli o‘yinini davom ettirishga xizmat qiladi.

Шчесни легко адаптировался и играл в Барселоне
Вратарь «Барселоны» Войцех Шчесны рассказал о своем процессе адаптации. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подписал контракт с «Барселоной» в октябре прошлого года. Несколько месяцев назад он покинул команду «Ювентус» и объявил о завершении своей карьеры.
В январе Шчесны вошел в основной состав каталонской команды и сыграл важную роль в завоевании всех трофеев внутри страны. Также он помог команде дойти до полуфинала Лиги чемпионов.
По словам вратаря, в начале процесса адаптации в команде была положительная атмосфера, хотя сначала он не выходил на поле. Вернувшись на поле и адаптировавшись к игре, он почувствовал себя хорошо.
Это дало ему возможность реализовать ожидаемые результаты. Недавно Войцех Шчесны продлил контракт с «Барселоной» до 2027 года.