Tarkhanov: Samoshnikov Spartakka o‘tmasligi kerak
Sobiq «Spartak» jamoasi bosh murabbiyi Aleksandr Tarkhanov «Lokomotiv» himoyachisi Ilya Samoshnikovning «qizil-oq» jamoasiga o‘tishi ehtimoli haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tarkhanov Samoshnikovning o‘yinini yoqtirishini aytdi, biroq uning «Lokomotiv»dan «Spartak»ga o‘tishi to‘g‘ri emasligini ta’kidladi. Hozirda futbolchi asosiy tarkibda doimiy o‘ynab, jamoa unga ishonadi, bu esa juda muhimdir.
Boshqa jamoaga o‘tib, o‘yin amaliyoti ta’minlanadimi, aniq emas. Yaxshilikdan yaxshilik izlamaslik kerak, deya fikr bildirdi Tarkhanov.
U shuningdek, «Lokomotiv» ham katta jamoa ekanini va Samoshnikov uchun hozircha jamoani o‘zgartirish maqsadga muvofiq emasligini qayd etdi. O‘tgan mavsumda 27 yoshli futbolchi barcha musobaqalarni hisobga olganda 33 o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta gol urdi hamda to‘rtta golga assistentlik qildi.

Тарканов: Самошников не должен переходить в Спартак
Бывший главный тренер «Спартака» Александр Тарканов высказал мнение о вероятности перехода защитника «Локомотива» Ильи Самошникова в «красно-белую» команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Тарканов отметил, что ему нравится игра Самошникова, однако подчеркнул, что переход из «Локомотива» в «Спартак» не является правильным. В настоящее время футболист постоянно играет в основном составе, команда доверяет ему, что очень важно.
Неясно, обеспечит ли переход в другую команду игровую практику. Не стоит искать лучшего из лучшего, - сказал Тарканов.
Он также отметил, что «Локомотив» тоже большая команда и что для Самошникова на данный момент менять команду нецелесообразно. В прошлом сезоне 27-летний футболист провел 33 матча во всех турнирах, забил четыре гола и сделал четыре голевые передачи.