Spartakga Kolumbiyalik himoyachi taklif qilindi
Meksikalik "Krus Asul" jamoasining markaziy himoyachisi Vilyer Ditta Moskva "Spartak" klubiga taklif qilindi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Metaratings ma’lumotlariga ko‘ra, 27 yoshli kolumbiyalik futbolchini sotib olish uchun "qizil-oq" jamoasi 7-8 million yevro sarflashga tayyor edi. Shuningdek, klub futbolchining 80 foizlik huquqlarini 5-6 million yevro evaziga sotib olish imkoniyatini ham ko‘rib chiqdi.
Ditta o‘zi Rossiyaga kelishga tayyorligini bildirgan, biroq "Spartak" sport bo‘limi boshqa variantlarni ham ko‘rib chiqishga qaror qildi. 2024/25 yilgi mavsumda Ditta barcha musobaqalarda jami 48 o‘yinda maydonga tushib, bitta samarali uzatmani amalga oshirdi.
Yangi RPL mavsumining birinchi rasmiy o‘yini 19 iyul kuni "Spartak" va Mahachqalalik "Dinamo" jamoalari o‘rtasida bo‘lib o‘tadi. Ushbu o‘yin yangi mavsum uchun muhim bosqich hisoblanadi.
Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuvlar yakuniy bosqichda bo‘lib, keyingi qarorlar yaqin kunlarda ma’lum bo‘ladi.

Спартаку предложили колумбийского защитника
Центральный защитник мексиканского клуба "Крус Асул" Вильер Дитта был предложен московскому клубу "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным Metaratings, "красно-белые" были готовы потратить 7-8 миллионов евро на покупку 27-летнего колумбийского футболиста. Также клуб рассматривал возможность покупки 80% прав на игрока за 5-6 миллионов евро.
Дитта сам заявил о готовности приехать в Россию, однако спортивный отдел "Спартака" решил рассмотреть и другие варианты. В сезоне 2024/25 Дитта провел 48 матчей во всех соревнованиях и сделал одну результативную передачу.
Первый официальный матч нового сезона РПЛ состоится 19 июля между "Спартаком" и махачкалинским "Динамо". Эта игра является важным этапом для нового сезона.
Переговоры между клубом и игроком находятся на финальной стадии, и дальнейшие решения будут известны в ближайшие дни.