Safonov: Rossiya va Fransiya futboli farqi aniq
Rossiyalik darvozabon Matvey Safonov Fransiya chempionati va Rossiya Premyer Ligasi o‘rtasidagi farqlar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Rossiyada ko‘plab jamoalar o‘yinda raqibdan tezroq yugurishga asoslangan. Fransiyada esa futbol o‘yinining o‘zi, to‘p bilan o‘ynashga ko‘proq e'tibor qaratiladi.
Safonov buni Okko platformasidagi “G‘arb tribunasi” nomli hujjatli filmda ta’kidlagan. Matvey Safonov 2024-yil yozida “Krasnodar” klubidan “PSJ”ga o‘tgan.
U yangi jamoasida 17 ta o‘yinda maydonga tushib, 13 ta gol o‘tkazib yuborgan, shuningdek, yetti marta darvozasini yopiq saqlashga muvaffaq bo‘lgan. Uning amaldagi shartnomasi 2029-yilgacha mo‘ljallangan.
Transfermarkt mutaxassislari Safonovning bozor qiymatini 20 million yevroga baholamoqda. Ushbu raqam uning yuqori darajadagi professional futbolchi ekanligini ko‘rsatadi.

Сафонов: Разница между футболом России и Франции очевидна
Российский вратарь Матвей Сафонов высказал мнение о различиях между чемпионатом Франции и Российской Премьер-Лигой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в России многие команды основываются на том, чтобы быстрее бегать по полю, чем соперник. В то время как во Франции больше внимания уделяется самой игре в футбол, игре с мячом.
Сафонов отметил это в документальном фильме под названием "Западная трибуна" на платформе Okko. Матвей Сафонов перешел из клуба "Краснодар" в "ПСЖ" летом 2024 года.
В новой команде он сыграл в 17 матчах, пропустив 13 голов, а также семь раз сумел сохранить свои ворота в неприкосновенности. Его действующий контракт рассчитан до 2029 года.
Специалисты Transfermarkt оценивают рыночную стоимость Сафонова в 20 миллионов евро. Эта цифра свидетельствует о том, что он является высококлассным профессиональным футболистом.