Mostovoy: Torpedo chiqarilishi hayratlanarli qaror
Poytaxt klubi o‘tgan bahorda kelishilgan o‘yinlarni tashkil etishga uringanligi uchun jazolandi. Rossiya Futbol Ittifoqi intizomiy qo‘mitasi qarori yuzasidan taniqli sobiq futbolchi Aleksandr Mostovoy o‘z fikrini bildirdi.
U bu qarorni qattiq va hatto hayratlanarli deb atadi. Mostovoyning so‘zlariga ko‘ra, bu qaror juda qattiq va hayratlanarlidir.
Boshqa tomondan, bu barcha jamoalar uchun ogohlantiruvchi saboq bo‘ladi, ya’ni hakamlarni sotib olish kerak emas. Ushbu fikrlar Sovetskiy sport nashri tomonidan keltirilgan.
Yangi Rossiya Premer-ligasi mavsumi boshlanishiga atigi sakkiz kun qoldi. Mutasaddilar qisqa muddat ichida yuqori ligada o‘n olti jamoa ichida kim 16-o‘rinni egallashini hal qilishlari lozim.
Bu masala jamoalar o‘rtasida adolatli va shaffof tarzda hal etilishi muhimdir. Shuningdek, futbol sohasida qonun va qoidalarga qat’iy rioya qilinishi zarur.

Mostovoy: Выпуск Торпедо — удивительное решение
Столичный клуб был наказан за попытку организации договорных матчей в прошлом сезоне. По поводу решения дисциплинарного комитета Российского футбольного союза высказался известный бывший футболист Александр Мостовой.
Он назвал это решение жестким и даже удивительным. По словам Мостового, это решение очень строгое и удивительное.
С другой стороны, это будет предостерегающим уроком для всех команд, то есть не следует покупать судей. Эти мысли были приведены изданиями Советский спорт.
До начала нового сезона Российской Премьер-лиги осталось всего восемь дней. Власти должны в кратчайшие сроки решить, кто займет 16-е место среди шестнадцати команд в высшем дивизионе.
Важно, чтобы этот вопрос был решен между командами справедливо и прозрачно. Также необходимо строго соблюдать законы и правила в области футбола.